Neděle, Srpen 18

Google dosáhl velkého milníku. Servery i kanceláře jsou poháněny výhradně z obnovitelných zdrojů

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Využívat obnovitelných zdrojů je nejen pro velké firmy klíčové. Díky vysoké spotřebě by se totiž jejich chod velmi projevoval na znečišťování planety díky spalování fosilních paliv.

Google v prosinci minulého roku avizoval, že již velká část celé firmy běží pouze na energii z obnovitelných zdrojů a že v budoucnu plánuje pokrýt veškeré energetické nároky pouze energií z obnovitelných zdrojů. Nyní, rok na to, se však Google pochlubil tím, že nasmlouval energii z obnovitelných zdrojů o výkonu až 3GW, což pokryje veškeré nároky kanceláří i serverů. Stává se tak největším odběratelem energie z obnovitelných zdrojů na světě a to s poměrně velkým náskokem.

Na druhé příčce se totiž nachází až Amazon s odběrem kolem 1,5GW. Google ve svém oficiálním prohlášení zmínil, že drtivá většina energie pochází z větrných elektráren, zbytek ze solárních. Také zmínil, že odebíraný výkon by stačil na stroj času z filmu Návrat do budoucnosti.

Zdroj: ZME Science

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď