Pátek, Květen 29

Google konečně spustil Instant Apps. Aplikace si budete moci vyzkoušet i bez instalace

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google již delší dobu sliboval ve svém obchodě Play funkcionalitu, kterou nazývá Instant Apps (okamžité aplikace). Funkce je nyní spuštěna a někteří uživatelé si ji již mohou vyzkoušet.

Určitě jste se již setkali s tím, že se vám zalíbila nějaká aplikace či hra, ale nebyli jste si jistí, zda bude dělat opravdu to, co požadujete. Od toho tu nyní jsou Instant Apps, které umožní si aplikaci vyzkoušet ještě před tím, než ji nainstalujete. Do mobilu se vám tedy stáhne jen několik málo nezbytných dat a celá aplikace běží na serverech Googlu. Po krátkém vyzkoušení se můžete rozhodnout, zda si aplikaci budete chtít nainstalovat, nebo ne.

Tato funkce je nyní dostupná s poslední aktualizací Google Play, která mimo jiné zpřehlednila také nabídku her. Bohužel, aby bylo možné nějakou aplikaci spustit bez instalace, nevyhne se daná aplikace nutnému zásahu vývojáře. Proto nyní prakticky žádnou nenaleznete. Vyzkoušet si ale můžete například NYTimes Crossword, což aplikace s křížovkami. Zároveň jsou prozatím podporovaná jen určitá zařízení. Na redakční Sony Xperii Z5 jsme si tuto funkci zkusit nemohli, avšak na Samsungu Galaxy S8 ano.

Zdroj: Engadget

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď