Pátek, Květen 29

Google nově zakazuje veškeré aplikace zobrazující reklamy na zamčené obrazovce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Znají to především dlouhodobí uživatelé operačního systému Android. Aplikací, které zobrazovaly reklamy všude možně po systému bylo nepřeberné množství.

Google o tomto problému věděl a postupně začal vývojáře vyzývat k odstranění takto otravných reklam. Pokud k tomu nedošlo, Google takovou aplikaci z marketu či Play smazal. Nyní však přišly na řadu čím dál více se rozmáhající aplikace, které inzerovaly na zamčené obrazovce. Nejznámější z takových aplikací je například dříve populární ES File Explorer, který je momentálně použitelný pouze v jeho placené verzi.

Ten zobrazoval reklamy na jeho jakýsi nabíjecí zrychlovač, který ukončoval aplikace na pozadí, aby se zdánlivě docílilo rychlejšího nabíjení. Pokud vývojáři tyto reklamy neodstraní, dojde k odstranění aplikace z Obchodu Play. To se však netýká přímo launcherů, které nahrazují zamykací obrazovku kompletně. Tam se stále reklamy zobrazovat mohou, jak je jen libo.

Zdroj: Android Authority

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď