Pondělí, Únor 24

Google Pay přináší podporu palubních lístků, vstupenek na akce a odesílání peněz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google Pay – platební řešení, které se u nás stává čím dál populární. Zatím ho u nás podporují pouze tři banky, ale další přibývají. Již Aplikace Google Pay vznikla sloučením aplikací Android Pay a stařičké Google Wallet.

Nyní však dochází k dalšímu sloučení a přidání užitečných funkcí. Jde o sloučení Google Pay s Google Pay Send, což byla aplikace, která umožňovala odesílat a žádat o peníze ostatní uživatele. To již nyní můžete učinit přímo v aplikaci Google Pay. Společně s tím Google přinesl také podporu přidání palubních lístků, respektive automatické přidání na základě emailové komunikace s leteckými společnostmi v Gmailu.

To je funkcionalita, kterou již nějakou dobu umí například konkurenční Apple Pay, který však u nás bohužel zatím nefunguje. V reálném čase tak přímo v aplikaci uvidíte, zda váš let není zpožděný či zda se neudály jiné změny u vašeho letu. Tato funkcionalita však záleží na podpoře ze strany aerolinek, které slibují, že možnost přidání palubního lístku do Google Pay brzy přidají. Zároveň Google do nové kategorie Passes, která se bude nacházet hned vedle kategorie s platebními kartami a věrnostními kartami, přidal také podporu pro vstupenky na různé kulturní akce. Tu již od samotného odstartování nové aktualizace bude podporovat TicketMaster, který funguje i v tuzemsku.

Konečně to tedy vypadá, že Google slučuje veškeré platební záležitosti do jedné přehledné aplikace. Aktualizace je již nyní vydaná a může trvat i týden nebo dva, než se dostane i do vašeho zařízení.

Zdroj: Android Authority

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď