Úterý, Únor 25

Google představil novou generaci smartphonů Pixel. Říkají jim Pixel 2 a Pixel 2 XL

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak jsme již nedávno informovali, Google přišel s novou generací referenčních zařízení Google Pixel. Jedná se o druhou generaci a nabízí velmi zajímavé specifikace a funkce.

Čekali bychom, že po nákupu mobilní divize HTC si Google začne všechny mobily vyrábět sám. Není tomu tak, HTC totiž stojí pouze za menší variantou Pixel 2. Za Pixelem 2 XL totiž stojí LG a nabízí, jak LG říká, Full Vision displej, tudíž u větší varianty s 6″ QuadHD AMOLED 18:9 displejem nenajdeme velké rámečky (podobně jako u Galaxy S8 či LG G6). Menší varianta disponuje 5″ FullHD AMOLED displejem.

Obě zařízení sdílejí jak své hardwarové specifikace v podobě čipsetu Qualcomm Snapdragon 835, tak 4GB operační paměti. Změnou od předchozí generace je nejnižší nabízená kapacita. Ta se tento rok zvýšila na 64GB a samozřejmě si můžete připlatit i za 128GB variantu. Nutné je však zmínit, že stejně jako minulý rok, i nyní s nákupem Pixel zařízení dostanete neomezenou kapacitu na Disku Google na fotografie a videa v libovolném rozlišení na neomezenou dobu. Oba telefony se také mohou pochlubit odolností vůči polití dle standardu IP67 (stejný, jako mají například nové iPhony).

Fotoaparáty doznaly určitého vylepšení. Minulá generace Pixelů si na kvalitě fotografií opravdu nechala záležet, jelikož řada telefonů Nexus nijak neoplývala opravdu skvělými fotoaparáty. Pixel to dokázal mimo jiné i umístěním se na první příčce v žebříčku DxO Mark. Tento rok se jim to opět podařilo s celými 98 body, čímž předehnal nové iPhony 8 s 94 body. iPhony se tedy na prvním místě slunily pouhé dva týdny. Na obou telefonech nalezneme stejné snímače. Respektive jeden snímač. Google totiž stále nepodlehl duálnímu šílenství a věří, že za pomoci umělé inteligence lze vytvořit velmi dobrá fotografie i z jednoho snímače. A to dokázal. Jedná se o 12.2MPx snímače se světelností f/1.8 (více o základech fotografování a světelnosti zde).

 

Umělá inteligence je s telefonem velmi úzce propojena. Ta je integrována do vůbec prvního telefonu, který se momentálně prodává s Androidem 8 Oreo přímo v balení. Vynovením prošel také Pixel launcher, u kterého se, především v souvislosti s novým 6″ Pixelem 2 XL, přesunul vyhledávací panel dolů a widgety s časem a počasím naopak nahoru. V telefonu je ještě více integrován Google Assistent, který je nyní více provázaný s celým zařízením. Umí tedy i příkazy, které více zasahují do chodu systému (například příkaz pro zapnutí WiFi hotspotu).

Umělá inteligence je zapojená i do fungování fotoaparátu a pomáhá tak především při portrétním módu, kde aktivně pomáhá rozpoznat, co se má správně rozmazat. A funguje to překvapivě dobře. S novými Pixely 2 společně s Androidem Oreo se vůbec poprvé setkáváme s nativní podporou Always on Displeje přímo v Androidu. Na něm se také zobrazuje funkce Now playing, která neustále naslouchá a pokud rozpozná, že například v kavárně kolem Vás hraje z rádia muzika, bude Vás o dané skladbě neustále informovat na AoD či v notifikační liště. Odtud si rovnou můžete skladbu přidat na Spotify či Hudbu Play.

Google Assistenta nově vyvoláte zmáčknutím telefonu, jako jsme to prvně mohli vidět u modelu HTC U11. Zajímavostí je také odstranění 3,5mm audio jacku, který ještě minulý rok ve svých reklamách Google vyzdvihoval, jelikož ho neodstranil. Rok se s rokem sešel a Googlu se vysypal popel na hlavu. Hlavní rozdíly mezi menším a větším modelem tedy, jak jsem již zmiňoval, pouze v displeji a jeho rozlišení (5″ vs 6″) a kapacitě akumulátoru (2700mAh vs 3520mAh). Největší rozdíl je ale především cenový.

Nové Pixely 2 se budou dodávat v celočerné variantě, bílé variantě (s černým sklem na zadní straně) a modré variantě a to v 64 nebo 128GB kapacitách. Ceny pro náš trh nebyly stanoveny, jelikož Google pravděpodobně naplánuje nová zařízení prodávat u nás, což je škoda.

64GB 128GB

Google Pixel 2

14 500kč

16 500kč

Google Pixel 2 XL 18 850kč

21 000kč

 

Zdroj: tisková konference Google, The Verge

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď