Úterý, Leden 22

Google přestal číst Vaše e-maily za účelem poskytování reklamy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od doby, co na trh vstoupila e-mailová služba Gmail od Googlu, je známo, že Google aktivně procházel veškeré Vaše maily za účelem poskytování relevantnějších reklam.

Bylo to „na oplátku“ za bezplatnou službu v podobě právě e-mailové schránky. Samozřejmě, tato funkce se dala vypnout, ale většina z nás o tom vůbec nevěděla. Google však nedávno na svém blogu oznámil, že tuto funkci ruší. Důvod je jasný. Nůžky mezi veřejně dostupným Gmailem a korporátním – placeným – Gmailem se svírají a jelikož se za poslední rok téměř zdvojnásobil počet placených uživatelů Gmailu, jejichž maily neprocházely žádnou kontrolou ohledně reklam, rozhodl se Google tuto funkci vypnout i nám, běžným smrtelníkům.

Takový přístup rozhodně vítáme, avšak neznamená to, že se ve Vašem Gmailu přestanou zobrazovat reklamy. Nadále platí, že dokud jste přihlášen svým Google účtem, Google nadále uchovává historii hledání, historii zhlédnutých videí na YouTube, Vaši aktivitu v Chromu a nespočet dalších informací. Samozřejmě, že se dá vše v rozumné míře redukovat, avšak může to vyústit v nerelevantní reklamy kdekoli po internetu. Někteří experti tvrdí, že Google chce tímto krokem nalákat ještě více klientů na své placené firemní služby, ve které sehrává tvrdou konkurenci například Amazon nebo Microsoft.

Zdroj: Android Community, Google Blog

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď