Středa, Únor 19

Google převzal další z předností Wazu. Nyní můžete hlásit uzavírky přímo z Google Map

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vzhledem k tomu, že Google odkoupil Waze v roce 2015, očekávalo se, že výhody této služby postupně převezme a integruje do svých služeb, čímž Waze postupně zabije.

Google se ale vydal pomalejší cestou, možná aby uživatelé pomalu přešli na jeho Google Mapy a aby měl stále kvalitní zdroj komunitních informací pro své mapy. Doposud se v Google Mapách informace o uzavírkách pouze zobrazovaly, ale nebylo možné je přidávat. To stále zařizovala komunita uživatelů Wazu. Nyní je možné uzavírky či dopravní omezení hlásit přímo z Google Map. Ostatním uživatelům se poté, stejně jako u Wazu, budou ukazovat dotazy, zda jsou tato omezení opravdu pravdivá, aby se mapy udržovaly aktuální.

Výhodou Wazu však stále zůstává například možnost vidět a hlásit policejní hlídky či měření rychlosti. Google tedy dává, ale i bere. Nedávno totiž Google odstranil možnost přivolat si přímo z jeho aplikace službu Uber, což se v tuzemsku týká pouze obyvatelů a návštěvníků hlavního města.

Zdroj: Motor Authority

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď