Středa, Červen 3

Google rozšířil portfolio svých zjednodušených aplikací. Tentokrát byl na řadě Gmail

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google představil odlehčeného mailového klienta Gmail GO, který bude dostupný pouze na telefonech z programu Android Go, které prozatím nebyly uvedeny.

Ten je především zacílený na rozvojové země a Google prostřednictvím svých partnerů bude nabízet dostupné telefony s neustále aktuálním a čistým Androidem. Gmail GO si tedy na svůj Android pravděpodobně oficiálně nestáhnete, pouze z alternativních zdrojů jako apk soubor. Pokud se podíváme na aktuálního klienta Gmail, při jeho stahování se stáhne zhruba 21MB dat, přičemž toto číslo nabobtná na 48MB po instalaci.

U aplikace Gmail GO je to však úplně jiný příběh. Aplikace samotná je velká pouze necelých 10MB a po její instalaci toto číslo vzroste na 21MB, což je stále polovina oproti běžné aplikaci. V čem je tedy ale rozdíl? Prakticky v ničem, funkcionalita je naprosto stejná, aplikace Vám dokonce nabídne import veškerého nastavení emailových adres, které byly přidány v plnotučném klientovi. Jediná visuální změna se udála ve vytahovací postranní liště, kde se již nahoře nezobrazuje váš profilový obrázek a malý obrázek na pozadí.

Veškerá gesta, funkcionalita i rozhraní však oproti plnohodnotné aplikaci bylo zachováno a tak je aplikace výrazným šetřičem místa, obzvlášť na zařízeních například s 4GB interní pamětí. Pokud tedy chcete aplikaci vyzkoušet, stačí disponovat zařízením s Androidem 8.1 nebo novějším a aplikaci nainstalovat z alternativního zdroje.

Gmail Go
Gmail Go
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroj: Android Police

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď