Středa, Únor 19

Google sjednotil všechny jeho platební systémy. Přivítejte Google Pay!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sotva přišel Android Pay do tuzemska, Google se rozhodl udělat v jeho neustálém přejmenovávání a duplikovaných službách udělat ještě větší nepořádek. Nebo spíše pořádek?

Doposud totiž Google nabízel dvě platební řešení. Google Wallet (Google Peněženka), do které jste si přidali svoji platební kartu. Poté jste díky Wallet platili za aplikace a v aplikacích. Druhý systém se jmenuje Android Pay a Češi si ho velmi oblíbili. Android Pay si také spárujete se svojí platební kartou, která však musí být od banky, která s Googlem spolupracuje a Android Pay podporuje. Poté můžete díky HCE emulaci virtuální karty platit v různých obchodech.

Google však tyto dva způsoby sjednotil v jeden a ještě ho vylepšil. Nyní budete mít pouze jediný účet Google Pay, který bude sloužit pro placení v aplikacích, v Obchodu Play a v obchodech za rohlíky. Google však pro nasazení Pay zveřejnil API, kterou může využít jakýkoli e-shop či online služba (jmenovitě již nyní tuto API zavedlo Airbnb, Dice, HungryHouse a další). Znamená to, že brzy i na e-shopech přibude kromě možností platbou hotově či kartou na místě či převodem také Google Pay, při jehož využití se bude stačit pouze přihlásit ke Google účtu či se ověřit otiskem prstu.

Zdroj: Google Blog

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď