Neděle, Srpen 18

Google „šmejdí“ v herním průmyslu. Co nabídne?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

19. března se uskuteční GDC 2018 (Game Developer Conference – konference herních vývojářů). Tento rok však bude vystupovat i Google. Unikají totiž informace o projektu Yeti a již nyní existují zajímavé informace, jaké že zařízení či služba se pod kódovým označením „Yeti“ schovává.

Jednat se má totiž o streamovací službu, konkurenční např. k podobnému řešení od Nvidie. Výkonné servery Googlu by totiž dodávaly potřebný výkon těm, kteří si raději zaplatí, prozatím nespecifikovanou, měsíční částku s tím, že jejich „hardware“ bude neustále aktuální, než aby si kupovali konzoli či počítač, do kterého budou muset postupem času začít investovat.

Zpočátku by se mělo jednat o streamování PC her přes Chromecast, což je zařízení, které se připojí k jakékoli televizi s HDMI konektorem a udělá z ní chytrou, či kompatibilní s Google Home asistentem. Prozatím se neví, jak by bylo řešené ovládání skrz herní ovladač, jelikož aktuálně neexistuje cesta, jak připojit externí zařízení k Chromecastu.

Problémem při tomto způsobu hraní her je především internetová konektivita. Ideální je mít až domů optickou linku, avšak to ještě v mnoha lokalitách není dostupné. Především na okrajích a mimo města neustále dominují bezdrátové sítě, které se však vyznačují nižší stabilitou a nižšími rychlostmi.

To by v případě Google Yeti nedělalo žádnou dobrotu, jelikož odezva obrazu by byla vysoká a případně by se mohla hra i sekat. Uvažuje se však i o variantě představení VR headsetu, který zvládne fungovat sám o sobě, podobně jako Oculus GO. Pokud by se vyplnila první varianta, očekává se, že v budoucnu Google představí „herní konzoli“, která bude jakousi stanicí, která bude sloužit pro streamování her a jako zařízení pro propojení s bezdrátovými ovladači. Nechme se tedy překvapit, co Google za necelé dva týdny představí.

Zdroj: Ars Technica

Foto: Pexels, Tech Revue

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď