Pondělí, Prosinec 17

Google spouští SOS Alerts. Pomůže v případě katastrofy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google, ve spolupráci s mnoha organizacemi z 12 států, spustil celosvětovou službu SOS Alerts. Ta má být nápomocná těm, kteří se ocitli (nebo se potencionálně mohou ocitnout) poblíž nějaké katastrofy.

V případě katastrofického počasí, přírodních vlivů či teroristických útoků Google nabídne prostřednictvím svého vyhledávače užitečné informace. Pokud se tedy nacházíte v oblasti např. teroristického útoku, Google Vám nabídne ideální místa poblíž, kde je vhodné se schovat či důležitá telefonní čísla pro blízkou pomoc.

Tato služba ale umí takovým situacím i předcházet. Prostřednictvím Google map Vás totiž upozorní a bezpečně přeplánuje Vaši trasu tak, abyste se vyhli danému neštěstí. Samozřejmostí je také neustálé servírování nejnovějšího zpravodajství. Google však tuto službu nespouští celosvětově. Momentálně je služba dostupná ve Spojených státech, Austrálii, Kolumbii, Japonsku, Taiwanu, Kanadě, Indonézii, Mexiku, Filipínách, Indii, Novém Zélandu a v Brazílii. Google se ale brání tím, že není problém službu v jakémkoli státu zapnout v případě, kdy to bude adekvátní místním situacím.

Facebook pro tyto případy již před delší dobou spustil podobnou, ale svým způsobem naprosto jinou funkci. Prostřednictvím této modré sociální sítě totiž v případě podobného neštěstí označit sami sebe jako „V bezpečí“. Tím dáte svým přátelům najevo, že se o Vás nemusí strachovat, zda jste např. přežili.

Zdroj: The Verge, TechliciousTelegraph

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď