Středa, Únor 19

Google testuje jednodušší vyhledávač. Je méně náročný na paměť i data

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google se také svezl na vlně tzv. lite (zjednoduššených) aplikací a přichystal si, především pro rozvojové trhy, aplikaci Search Lite.

Nedávno si totiž Google zaplatil na Facebooku reklamu, která v Indonézii a Indii lákala omezený počet uživatelů ke stažení a testování této zjedoduššené vyhledávací aplikace. Aplikace by především na těchto trzích měla přinést benefity v bryskním fungování, které ale spotřebovává méně dat a podle nynějších uživatelů také mnohem méně interní i operační paměti telefonů. Je tak vhodná i pro slabší zařízení.

Oproti tomu, že aplikace je velmi nenáročná, najdete v ní prakticky vše potřebné od Googlu. Aplikace je dostupná v několika jazykových mutacích, přičemž po zvolení té vaší se dostanete do jednoduché nabídky, ve které můžete kromě obligátního vyhledávání také konzumovat zprávy, vyhledávat a procházet obrázky, počasí, zjistit zajímavosti o místech v okolí, překládat a stahovat webové stránky offline pro pozdější přečtení. To je ideální především pro ty, kteří nemají neustálý přístup k internetu.

Samozřejmě veškeré prvky si můžete libovolně přizpůsobit a odstranit tak ty, které Vás nezajímají. Nechybí samozřejmě také hlasové vyhledávání. Aplikace Google Search Lite také nabízí integrovaný prohlížeč. Pokud něco vyhledáte, je možné si vyfilitrovat pouze stránky, které jsou přizpůsobeny do lite režimu. Pokud se ale rozhodnete využít integrovaného prohlížeče, veškeré webové stránky by se měly „prohnat“ platformou Google Web Light, která efektivně komprimuje stránky, což ušetří drahocenné megabajty.

Aplikace je nyní pouze experimentální a na našem trhu samozřejmě oficiálně nedostupná. Pokud byste ji ale rádi vyzkoušeli, můžete si zde, jako já, stáhnout apk instalační balíček. Aplikace mi nenabízela angličtinu, avšak pod jazykem Bahasa Indonesia je ukrytá angličtina.

Zdroj: Android Police

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď