Neděle, Srpen 18

Google vydal odtučněného asistenta Go. Cílený je především na slabší zařízení

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google v poslední době více a více myslí na rozvojové trhy, kde je největší podíl chytrých telefonů s nízkým výkonem.

Představil tedy projekt Android One s levnými telefony a očesaným Androidem a několik aplikací, například YouTube, který umožňuje stahovat videa offline, mají lepší kompresi a dokonce je možné offline videa sdílet s přáteli pomocí Bluetooth.

Nyní však Google přišel se svým chytrým asistentem, který náležitě odlehčil a zpřístupnil na Obchodu Play. Google Assistant Go je optimalizován pro zařízení s menší operační pamětí, avšak nezvládne toho tolik, co plnohodnotná verze. Oproti té mu chybí například možnost ovládat chytrou domácnost, vytvářet upozornění nebo zadávat požadavky na klávesnici. Nový Google asistent Go bude dostupný v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, japonštině, portugalštině, španělštině a thajštině.

Zdroj: GSMarena
Foto: Tech Revue

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď