Středa, Únor 19

Google zlepšuje relevantnost výsledků vyhledávání na základě vaší polohy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Doposud jste z Google vyhledávače vždy dostali výsledky, které jsou relevantní pro Českou republiku. Pokud jste ale například v zahraničí, dostanete stále výsledky vyhledávání relevantní pro Českou republiku.

To samozřejmě nebyl problém obejít, stačilo otevřít Google s doménou, kterou jste zrovna potřebovali. Ve Španělsku tedy stačilo otevřít google.es a poté Vám již vyhledávač servíroval výsledky relevantní k danému umístění. To se ale nyní mění a je naprosto jedno, zda napíšete google.cz či google.es. Výsledky budou totiž vždy relevantní pro místo, na kterém se budete fyzicky nacházet.

Pokud by vám tato nová funkce nevyhovovala, není problém v nastavení vyhledávání nastavit příslušný region, pro který chcete uzpůsobit výsledky vyhledávaní.

Zdroj: Blog Google

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď