Středa, Leden 16

GoPro představilo novou generaci akční kamery Hero

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

GoPro na své tiskové konferenci představilo novou generaci akční kamery Hero 6 Black, která oproti dosavadní Hero 5 vylepšuje především snímkovací frekvence při nahrávání videa a kvalitu záznamu.

Nové GoPro totiž disponuje, dle slov společnosti GoPro, novým čipsetem GP1, který nahrazuje dosavadně používaný čipset Ambarella, který se nachází například i v námi nedávno testované akční kameře Lamax X10 Taurus. Ten disponuje samozřejmě vyšším výkonem, tudíž nové GoPro natočí 4K video při 60 snímcích za sekundu, 2,7K video při 120 snímcích za sekundu nebo FullHD při 240 snímcích za sekundu, což umožní až osminásobné zpomalení při zachování dobrých detailů.

Samozřejmě došlo k vylepšení obrazová kvality. Kamera si má údajně nyní mnohem lépe poradit se scénami s vysokým dynamickým rozsahem nebo se špatně osvětlenými scénami. Kamera má také mnohem lépe stabilizovat video, přestože stále bohužel nedisponuje optickou stabilizací. Server The Verge již pořídil několik testovacích videí, které vám přikládám níže.

Z další výbavy samozřejmě nechybí dvou palcový dotykový displej a zpětná kompatibilita s dronem Karma a jeho gimbalem Karma Grip. Opět můžete nové GoPro ovládat pomocí hlasu. Co se týká focení, k dispozici je 12MPx snímač, který umožňuje pořizovat buď JPEG fotografie, či bezztrátový RAW, který je určený k následné úpravě.

Nová GoPro Hero 6 je již nyní k dispozici na oficiálním eshopu společnosti a to za cenu 569.99 eur (necelých 15 000kč). GoPro doporučuji k nákupu přikoupit i 64GB kartu SanDisk Extreme, která zvládne ukládat videa s vysokým datovým tokem. Ta následnou fakturu navýší o dalších 64.99 eur (necelých 1700kč). Kamera je tak tento rok opět dražší.

Zdroj: Tech Crunch, The Verge

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď