Neděle, Srpen 18

Novinka od Honoru se odhaluje na nových únicích

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Čínský výrobce smartphonů Honor pravděpodobně chystá nástupce povedeného loňského Honoru 8. Nový Honor 9 se objevuje na prvních renderech, které odhalují design chystaného topmodelu značky.

Smartphone Honor 8 minulý rok způsobil v mobilním světě malé pozdvižení, když za cenu okolo 400 dolarů (v Česku okolo 11 000 Kč) nabídl líbivý vzhled, kvalitní konstrukci, výkonný procesor a kvalitní displej. Díky výbornému poměru cena/výkon se z něj brzy po uvedení stal bestseller. Není tedy divu, že Honor ve svých laboratořích nejspíše již vyvíjí jeho nástupce pro rok 2017. Měl by jím být chystaný Honor 9, o kterém zatím nemáme žádné informace. V uplynulých dnech se však na internetu objevily snímky, které by měly zachycovat podobu nového smartphonu.

Zdá se, že nový Honor 9 bude ze značné části sdílet design svého předchůdce. Na zádech můžeme vidět dvojici fotoaparátů s laserovým ostřením, stejně jako u Honoru 8. Celkový design na první pohled také připomíná předchůdce, vypadá to, že přední i zadní strana zařízení bude opět ze skla. Co se však změnilo je pozice čtečky otisků prstů, která se ze zadní strany přesunula dopředu pod displej. Stejné řešení využívá i vlajková loď mateřského Huawei – Huawei P10. U něj lze senzor pod displejem využít také jako miniaturní touchpad, který dokáže nahradit standardní navigační tlačítka Androidu. Dosahuje toho pomocí gest, kdy senzor zaznamenává různé druhy přejetí prstu a tím dokáže suplovat standardní funkce navigačních tlačítek pro návrat na domovskou obrazovku, krok zpět a otevření multitasking menu. Můžeme zatím jen spekulovat, ale zdá se pravděpodobné, že stejné řešení bude nabízet i chystaná novinka od Honoru.

Na závěr zbývá jen dodat, že ačkoliv tyto obrázky vypadají věrohodně, stále se jedná pouze o spekulace. Na oficiální uvedení nového smarphonu, a tedy na potvrzení/vyvrácení těchto spekulací si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Zdroj: GSMarena.com (2)

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď