Pátek, Květen 29

Honor představil model Play. Posiluje tím trend mobilního hraní

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Honor představil, prozatím pro čínský trh, nový model Play. Ten se chlubí především zaměřením na hráče, kteří mohou těžit ze zajímavé ceny, velkého displeje, štědré porce pamětí a technologie GPU Turbo.

Model Play, jak jsem již výše zmiňoval, nabídne opravdu velkou porci výkonu a multimediálních prvků. Jako základ Honor, potažmo Huawei, vůbec nešetřil a dodal svůj vlajkový čipset Kirin 970 s neurální jednotkou (NPU), 4 či 6GB operační paměti, grafický akcelerátor Mali-G72 a 64GB interní paměť, která je rozšiřitelná paměťovými kartami microSD až do kapacity 256GB. Celý telefon napájí velký akumulátor s kapacitou 3750mAh, který v kombinaci s dobrou energetickou náročností komponent a odladěnému systému Android 8.1 Oreo s grafickou nadstavbou EMUI 8.2 slibuje celodenní výdrž i s hraním her.

Velký displej s úhlopříčkou 6,3 palcem bohužel obsahuje čím dál více populární výřez, avšak s rozlišením 2340 na 1080 pixelů bude tvořit hezkou podívanou především pro multimediální využití. Žádný trpaslík to tedy není. Osazeny jsou také dva fotoaparáty s rozlišením 16 a 2Mpx, přičemž sekundární slouží pouze pro umělou inteligenci a lepší tvorbu umělého bokeh efektu. Světelnost u hlavního čipu činí f/2.2 a u sekundárního f/2.4. Nečekejte tedy rozhodně srovnatelné výsledky, jako např. z podobně vybaveného vlajkového Huawei P20.

Z další výbavy zmíním USB-C konektor, 3,5mm jack konektor pro sluchátka, hybridní SIM slot (tudíž buď dualSIM či singleSIM s paměťovou kartou). To však stále telefon úplně nečiní „herním“. To, čím je Honor Play relativně revoluční, je technologie GPU Turbo. Honor technologii přesně neosvětlil, avšak předpokládá se, že se jedná o speciální softwarovou úpravu, která bude zajišťovat rychlejší spouštění graficky náročných aplikací a plynulejší snímkovací frekvence. Další z „herních“ prvků je vibrační haptická odezva, jako například již roky nabízí ovladače od herních konzolí Sony Playstation či Microsoft Xbox. Cena ani dostupnost pro Evropu zatím není známá.

Zdroj: Android Authority

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Žádné komentáře

Zanechte odpověď