Čtvrtek, Prosinec 13

Hráč Pokémon GO málem skončil za mřížemi za hraní v kostele

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rus se nechal natočit na video, jak hraje populární hru Pokémon GO v kostele. Byl obviněn a od soudu si vyslechl 3,5 letý trest. Vzhledem k trestní bezúhonnosti a omluvě však dostal podmíněný trest a zůstává na svobodě.

Ruslan Sokolovsky byl za svůj čin zadržen již v srpnu 2016. Tehdy hra zažívala největší boom.

Poté, co se muž nechal natočit, jak hraje tuto hru v kostele, byl zadržen policií. Ta v rámci vyšetřování prohledala jeho byt, kde nalezla pero se skrytou kamerou, za což byl muž obviněn též. Soud mu za vlastnictví pera a „pohoršování věřících a podněcování k nenávisti“ vyměřil 3,5 letý trest za mřížemi. Vzhledem k tomu, že obviněný se za svůj čin omluvil, je ale výsledný trest podmíněný, a muž tedy zůstává na svobodě.

Až do poslední chvíle jsem nevěděl, jaký trest dostanu. Proto jsem byl nervózní. Bál jsem se, že půjdu do vězení.

– vyjádření obviněného pro BBC

Tento incident může sloužit jako připomenutí, že při používání jakkoliv propracovaných aplikací si stále každý neseme za své činy zodpovědnost. Podobně jako např. u GPS navigace je důležité vnímat rizika reálného světa, do kterých nás aplikace a hry mohou zavést, a snažit se jich vyvarovat.

Zdroje: Phonearena (2), BBC

 

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď