Středa, Leden 16

HTC zlevňuje VR headset Vive. Na trh uvedl i nový Vive Tracker

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost HTC oznámila v rámci zahájení podzimní VR sezóny novou cenu HTC Vive. S aktuální cenovkou 18 999 Kč tak HTC Vive zůstává nejen nejpopulárnější virtuální realitou současnosti, ale zároveň v plné konfiguraci i nejdostupnější.

 

Kromě očekávaných titulů Fallout 4 VR a Doom VFR se v prodeji objeví i příslušenství HTC Vive Tracker.  V ceně setu HTC Vive je aktuálně zahrnuto i měsíční předplatné obchodu Viveport. Uživatelé zde samozřejmě naleznou i ty nejoblíbenější tituly jako Tilt Brush, Everest VR nebo Richie`s Plank Experience.

Vive Tracker je malé zařízení, které bude k dispozici samostatně. To bude možné uchytit na kompatibilní příslušenství. Zejména se tedy bude jednat o různé rukavice, sportovní náčiní (baseballová pálka, tenisová raketa,…) a třeba také makety zbraní.

Na zbraň se uchytí Vive Tracker, který bude sledovat pohyby a zároveň se se zbraní propojí kabelem, aby měl Vive Tracker přehled o tom, kdy například zmáčknete spoušť či začnete dobíjet. Variant, jak toto přísluešnství využít je tak nespočet a je jen otázka vývojářů a času, než se toto zařízení uchytí a bude pro něj dostupné velké množství příslušenství, které obohatí zážitek z VR.

HTC Vive se stal držitelem stovek ocenění z celého světa a je jediným produktem, který v základním balení umožňuje sledování pohybu v pokojovém měřítku. Základní balení HTC Vive totiž obsahuje vše, co je k rychlému zprovoznění komplexní virtuální reality třeba: 2 základnové stanice pro sledování pohybu v prostoru, 2 pohybové ovladače, které umožňují přirozenou interakci s virtuálními světy i propojovací kabely a samozřejmě headset samotný.

Podle nedávného reportu UBM je HTC Vive nejoblíbenějším zařízením vývojářů a množství těch, kteří si jej zvolili jako primární platformu pro svůj obsah stále narůstá. Již nyní se uživatelé mohou těšit z více než 3 600 titulů dostupných v obchodech Steam a Viveport. Tuto kolekci brzy doplní i očekávané tituly Fallout 4 VR a Doom VFR od studia Bethesda. Vive tak potvrzuje, že bude nadále volbou vývojářů i uživatelů. Ti také ocení možnost využít předplatné Viveport a vyzkoušet více než 250 vybraných titulů, bez nutnosti jejich zakoupení.

Podobně mluví i statistiky obchodu Steam, kde si HTC Vive se svými 60 % drží celoročně 20% náskok ve srovnání s konkurencí.

„Před rokem byl zahájen prodej setu HTC Vive a od té doby stále rozšiřujeme náš ekosystém. Abychom virtuální realitu přinesli co největšímu počtu uživatelů, rozšiřujeme i evropskou distribuci,“ říká Paul Brown, Generální ředitel HTC Vive pro Evropu. „Věříme, že snížení ceny výrazně urychlí šíření virtuální reality a přivede ještě více uživatelů i tvůrců k setu HTC Vive. Rádi uživatelům přinášíme ty nejlepší virtuální zážitky a těší nás, že nyní můžeme skutečnou virtuální realitu posunout blíže k mainstreamu.“

Zdroj: TZ

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď