Středa, Únor 19

Huawei chystá čipset Kirin 1020. Má nabídnout až dvojnásobný výkon, než Kirin 970

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aktuální čipset pro vlajkové lodě společností Huawei a Honor je Kirin 970, který si Huawei sám navrhuje. Jako první nabídl například vestavěnou jednotku pro umělou inteligenci.

Kirin čipsety však zůstávaly vždy pouze v patách nejvýkonnějších čipsetů od Qualcommu, i přesto však nabízejí mnoho muziky. Pro Huawei vyrábí tyto čipsety společnost TSMC, což společně s vlastním návrhem pomáhá Huawei stlačit ceny níž. Aktuálně připravovaný Kirin 980 by měl po stránce čísel a výkonu dohnat aktuální špičku Snapdragon 845 od Qualcommu.

Revoluci ale, dle čínských zdrojů, může způsobit až Kirin 1020, který má nabídnout až dvojnásobek výkonu, jako aktuální 970. Pomoci tomu má 7nm výrobní technologie, kterou má být ale vyroben i nadcházející Kirin 980. Pro masovou produkci by měl být tento čipset připraven pravděpodobně v příštím roce a šušká se i o podpoře sítě pátých generací.

Zdroj: GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď