Neděle, Leden 20

Huawei v Číně debutoval s telefonem Maimang 6. U nás se ukáže jako Mate 10 Lite

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Huawei na svém Čínském trhu představil smartphone Maimang 6, který vlbec jako první telefon této značky nabídne displej s minimálními rámečky.

Již několikrát se v případě značky Huawei či Honor stalo, že bylo na čínský trh uvedeno zařízení, které se postupem času dostalo i za hranice Číny pod jiným jménem. To bude pravděpodobně případ telefonu Huawei Maimang 6, který byl nyní představen. Designově odpovídá zmenšenině doposud nepředstaveného Matu 10, tudíž se uvažuje, že se do Evropy dostane jako Mate 10 Lite chvíli po jeho uvedení na trh.

5,9 palcový displej disponuje rozlišením 2160×1080, nabízí tedy poměr 18:9 (podobně, jako LG G6) s minimálními rámečky kolem něj. Hlavním motorem zařízení je domácí HiSilicon Kirin 659, který momentálně kraluje vyšší střední třídě. Ten běží na taktu 2.36GHz a doplňují ho 4GB operační paměti a 64GB interní paměti. Telefon poté napájí akumulátor o kapacitě 3340mAh.

Dalším tahákem budou bezesporu fotoaparáty, kterých na tomto kousku napočítáme rovnou čtyři. Na zádech nalezneme duální fotoaparát s jedním 16MPx snímačem a sekundárním 2MPx. Na přední straně nalezneme jeden 13MPx a druhý taktéž 2MPx. Zadní fotoaparáty má podobně vyřešen například Honor 6X, který díky sekundárnímu fotoaparátu umožňuje lépe zachytit fotografie s nízkou hloubkou ostrosti.

Huawei Maimang 6 vyjde na čísnkém trhu v černé, zlaté a modré barvě, Není ale vyloučeno, že se na náš trh dostane více nebo méně barevných provedení. Cenovku pro náš trh odhadujeme na deset tisíc korun. Mate 10 Lite bude pravděpodobně představen Evropě u příležitosti představení nového Mate 10 a to 16. října v Mnichově.

Zdroj: Android Authority

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď