Pondělí, Únor 24

Huawei P9 se i přes beta testování Androidu Oreo aktualizace nedočká

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Majitelé Huawei P9, skvělé vlajkové lodě z roku 2016, se již dlouhou dobu těší na aktualizaci na nejnovější Android Oreo. Jistotu aktualizace jim dodával fakt, že již nějakou dobu bylo možné aktualizovat na beta verzi Orea.

Avšak dle posledních informací tomu nemusí být zdaleka tak. Situace se aktuálně jeví velmi podobně, jako kdysi v dobách Samsungu Galaxy S3 a jeho nikdy nevydané aktualizace na Android KitKat. Britský uživatel tohoto zařízení se totiž po dlouhém čekání rozhodl kontaktovat tamní podporu s dotazem, kdy bude aktualizace připravena. Dostalo se mu však následující odpovědi.

Chápeme, že netrpělivě očekáváte příchod aktualizace na Android Oreo na Váš Huawei P9, avšak informujeme Vás, že tato aktualizace nebude vydána.

Způsobují to hardwarové limitace tohoto zařízení a tato verze systému Android by mohla způsobovat problémy jako jsou pády systému, zamrzání zařízení nebo vyšší spotřeba energie.

Je zvláštní, že se Huawei rozhodl utnout aktualizaci v takto pozdním stádiu vývoje a vzhledem k okolnostem si stále nemůžeme být jistí, zda aktualizace vyjde, či ne. Spíše ale můžeme předpokládat, že se majitelé Huawei P9 aktualizace již nedočkají.

Zdroj: Phone Arena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď