Středa, Únor 20

Hurá! Google Assistantovi již můžeme poroučet i textem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google Assistant je momentálně jedním z nejlepších hlasových asistentů. Nachází se v chytrém reproduktoru Google Home a telefonech s Androidem 7 v podporovaných jazykových mutacích.

Jednou z nevýhod tohoto asisenta je však fakt, že ho můžete ovládat pouze hlasem, což se třeba na tiché schůzce nehodí. Napsat krátký text na klávesnici je ale v mnoha případech stále rychlejší, než provádět daný úkon pomocí hlasu.

Na vývojářské konferenci Google I/O 2017 však nyní Google zpřístupnil ovládání asistenta také pomocí textu. Prvním uživatelům by se již možnost měla zobrazit. V asistentovi se v rohu nachází malé logo klávesnice, pomocí které můžete vyvolat příkazy pomocí textu. V nastavení je také možnost nastavit přímo preferovaný vstup. Díky tomu se bude při každém otevření asistenta rovnou nabízet psaní textu a hlasová aktivace se bude nacházet v podobě ikonky vpravo dole.

Zdroj: Android Police

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď