Čtvrtek, Červenec 18

Na HWBOT se objevil rekord na i9 7900X

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po vydání nových procesorů do LGA 2066 přišly i řady testů, které provádí jednotlivci po celém světe. Někteří dokonce ženou procesory do extrémů.

Už je to pár dní, co vyšly nové procesory do LGA 2066, které jsou v podstatě reakcí na Ryzen od AMD. Po několika testech výkonnosti, stejně jako u procesorů AMD, přišly na řadu neobvyklé testy, které již neprobíhaly v běžných podmínkách. Těmi se myslí maximální možný takt procesoru, který je chlazený LN2 (tekutý dusík).

Nedávno přispěl do tabulek rekordů svým výsledkem uživatel sofos1990 na HWBOT, který s takto chlazeným procesorem i9 7900X dosáhl frekvence 6,01 GHz. Vzhledem k tomu, že se jedná o 10 jádrový procesor, je to opravdu krásný výsledek. V tabulce 10 jádrových procesorů se se 12 189,52 body umístil na prvním místě. V celosvětové tabulce všech procesorů pak obsadil 11. místo, které je taky slušným ohodnocením.

Svého výsledku dosáhl na desce GIGABYTE X299-SOC Champion s paměťmi G.SKILL Trident Z, údajně s časováním CL 13.

Dosažení těchto taktů je za normálních podmínek nemožné. Sice to papírově pěkně vypadá a může to být i velká zábava se do něčeho takového pouštět. I přesto, že pro normálního uživatele to nemusí nic znamenat, se jedná o krásný výsledek, který nastavil laťku opět o něco výše, přestože zvýšení je v rámci 10 MHz nad předchozím rekordem na i9 7900X.

Zdroj: HWBOT 

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď