Pátek, Březen 23

Hynix představil novou generaci rychlých pamětí pro grafické karty

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Většina z nejvýkonnějších grafických karet současnosti běží díky pamětem GDDR5 nebo GDDR5X, což byly nějakou dobu doposud nejrychlejší grafické paměťové čipy.

Situaci však nyní mění společnost SK Hynix, jelikož představila novou generaci pamětí DDR – GDDR6 s propustností až 16Gbps na jeden pin. To znamená, že v případě použití běžné 384-bitové sběrnice vyšplahjí rychlosti přenosu na jediný čip až na rychlost 768GB/s. To je dvojnásobná rychlost, než u pamětí GDDR5. Přesto však v Hynixu i za použití 22nm technologie zvládli snížit nároky na voltáž o 10%, což znamená samozřejmě nižší spotřebu.

Jeden takový čip má paměť rovných 8Gb (po přepočtu 1GB), což znamená, že u grafických karet s pamětí například 4GB budou použity čtyři tyto čipy. Sama společnost Hynix si tyto čipy nepředstavuje v levnějších kartách, nábrž v high-endových modelech, které budou určeny pro virtuální realitu, autonomní vozidla, herní počítače a pro sestavy s monitory o velmi vysokém rozlišení.

Hynix s výrobou nechce otálet a začne již tento rok, což znamená, že na grafické karty s paměťmi GDDR6 se můžeme těšit již na začátku roku 2018.

Zdroj: TZ Hynix

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Jsem studentem informačních technologií a od mala mě baví hardware a sítě. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď