Úterý, Červen 18

iGET SECURITY M2B: Zabezpečení domova pro každého

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mezi lidmi koluje mylná představa o tom, že je zabezpečení domova v podobě různých snímačů a centrální jednotky velice drahé a musí být instalováno vyškoleným technikem – ideálně ještě při stavbě novostavby.

Společnost iGET ale prostřednictvím modelu M2B dokazuje, že takové zabezpečení s detektory pohybu, kouře, otevření dveří či vibrací může být relativně dostupné a po prozkoumání návodu i snadné na instalaci.

Obsah balení

Pokud zakoupíte iGET SECURITY M2B, jehož cena se pohybuje někde okolo 2800kč (záleží na obchodu), dostanete balení s hlavní jednotkou, ve které je již předinstalovaný akumulátor, který udrží hlavní jednotku při výpadku proudu až 4h. Dále se v základním balení nachází jeden bezdrátový pohybový detektor, jeden magnetický detektor snímající otevření dveří nebo okna, vnitřní siréna (o hlasitosti až 110dB), trojice slušivých dálkových ovladačů na klíče a napájecí adaptér.

Chválím, že jak v ovladačích, tak v  detektorech jsou již předaplikované baterie. V senzorech se nachází 9V baterie, které by měly vydržet něco kolem jednoho roku provozu. Jejich výměna je však velmi snadná a zvládne ji tak naprosto každý.

Instalace a provoz

Co se týká instalace, zde je to v případě základního balení naprosto snadné. Detektory, které jsou součástí balení, jsou totiž již spárovány s jednotkou, proto je stačí buď pomocí dodané oboustranné pásky či dodaných šroubů umístit na předem zvolené místo. Při instalaci budou hrát hlavní roli kódy, které jsou však podrobně popsané v českém i slovenském návodu, který je samozřejmě součástí balení.

Detektor plynu

Přestože má jednotka základní monochromatický modře podsvícený displej, nic jako nabídku nastavení zde nečekejte. Ještě před spuštěním je nutné vložit do hlavní jednotky SIM kartu a podle schématu v návodu správně připojit vnitřní sirénu, která se bude nacházet v bezprostřední blízkosti hlavní jednotky.

SIM kartu doporučujeme buď s předplacenými službami (je nutné nezapomínat dobíjet aspoň jednou ročně kredit, aby nepropadla), či využít paušálního tarifu v rámci služeb, které již máte u operátora sjednané, což je dle mého názoru lepší volba. Existují totiž tzv. nulové tarify, které mají lehce vyšší sazbu za minutu volaní či SMS, avšak neplatí se za ně nic. U těchto tarifů tedy neplatíte nic navíc a neřešíte, kdy SIM karta v hlavní jednotce propadne, nebo jaký tam je přeplatek.

Detektor hladiny vody

Ještě zmíním, že přímo do jednotky lze připojit až 7 drátových čidel a až 99 bezdrátových detektorů. Připojení k hlavní jednotce je řešené pomocí sady šroubků, pod které se po jejich uvolnění dle schématu umístí dané drátky od snímače nebo sirény a šroubek se dotáhne.

Po nastartování jednotky si budete muset nastavit číselné heslo, pomocí kterého budete alarm spouštět či vypínat. V případě alarmu (detekce pohybu, vibrace, úrovně vody,…) hlavní jednotka čeká 40 sekund na zadání kódu pro jeho vypnutí. Pokud se tak nestane, spustí se sirény (ano, je možné totiž dokoupit i venkovní sirénu, ale o tom až níže) a pokud se ani tak nic nebude dít, po 60 sekundách od vyvolání alarmu se rozešlou na až 6 předvolených čísel SMS zprávy o alarmu a jednotka daná čísla také vytočí.

Jelikož má jednotka mikrofon i reproduktor přímo vestavěný v těle, je možné ji využívat jako intercom (v případě alarmu odposlouchávat, co se děje, či zavolat na jednotku a mluvit prostřednictvím ní, anebo zavolat z jednotky – typicky rodinného příslušníka či záchrannou službu).

Hlídání je možné spouštět a vypínat také pomocí bezdrátových přívěšků na klíče, které také samozřejmě můžete dokoupit a dodatečně spárovat s jednotkou. Spustit či vypnout hlídání je také možné pomocí SMS zprávy s kódem, zavoláním na jednotku a po vyzvání zadat kód či pomocí aplikace M2B pro Android, která v jednoduchém prostředí dané SMS pošle ve správném tvaru za vás.

Dokoupitelné příslušenství a jeho funkce

Jak jsem již výše několikrát nastínil, hlavní výhodou tohoto systému zabezpečení je jeho modularita. Základní balení pravděpodobně bude stačit maximálně na zabezpečení garzonky, ne většího bytu či rodinného domu. Jak bylo také zmíněno, s centrální jednotkou je možné spárovat až 7 drátových detektorů a až 99 bezdrátových.

Základní balení spolu s testovaným dokoupitelným příslušenstvím

Je tedy možné jednotlivě dokupovat toto příslušenství:

 • Bezdrátové či drátové pohybové PIR detektory
 • Bezdrátové stropní pohybové PIR detektory
 • Bezdrátové magnetické detektory otevření dveří či oken
 • Drátové magnetické detektory otevření dveří či oken
 • Dálkové ovladače (pokud by tři kusy v základním balení nestačily)
 • Bezdrátové detektory plynu
 • Bezdrátové detektory kouře (jakéhokoli, fungují na optické bázi)
 • Bezdrátové SOS tlačítko
 • Bezdrátový detektor úrovně vody
 • Bezdrátový detektor vibrací
 • Venkovní siréna (nutné napájení)
 • Venkovní siréna se solárním panelem
 • Bezdrátová externí klávesnice s podsvíceným displejem
 • Bezdrátový pohybový detektor bez detekce zvířat do 10kg
 • Bezdrátový detektor oxidu uhelnatého
 • Bezdrátový detektor pro umístění na železná vrata, dveře či okna

U některých doplňků ale není na první pohled zcela zřejmé, jakou budou plnit funkci. Pohybové detektory, již podle názvu, spustí alarm, pokud detekují jakýkoli pohyb v úhlu jejich záběru. Magnetické detektory otevření dveří, vrat či oken fungují jednoduše.

Na otevíratelné části okna či dveří se přilepí část detektoru s magnetem. Ve druhé části, která je umístěna na neotevíratelné části okna či dveří se poté nachází detektor samotný, který v případě ztráty magnetického pole z druhé části spustí alarm. Neoprávněné otevření okna či jakýchkoli dveří je tak vyloučené.

Stropní pohybový PIR detektor

Co se týká detektorů kouře, plynu či oxidu uhelnatého, zde je funkce zřejmá. V případě, že chcete být jištění proti jakémukoli kouři, poté je vhodný detektor kouře, který funguje na optické bázi, tudíž je jedno, co je zdrojem kouře. Jakmile zaregistruje kouř, spouští alarm.

Ten je nevhodný například pro kuřáky elektronických cigaret. Detektor plynu se hodí do domácností, do kterých je přiveden plyn (ve většině případů kvůli sporáku či kotli). Detektor oxidu uhelnatého je poměrně důležitou ochranou všech členů domácnosti. Tento vysoce jedovatý bezbarvý plyn bez zápachu se uvolňuje z plynových kotlů, krbů, i kamen na veškerá tuhá paliva pokud dochází k nedokonalému spalování.

Optický detektor kouře

Detektory úrovně vody se hodí například do koupelen či kuchyní, kde hrozí únik vody. V případě, že by se tak stalo, bude samozřejmě spuštěn alarm či vám bude zaslána SMS ohledně úniku vody. To samé platí pro detektor vibrací, který se hodí například na okno, které by v případě rozbití také spustilo alarm.

Zajímavý je například pohybový detektor bez detekce zvířat do 10kg. Díky infračervenému snímání totiž detekuje pohyb na základě teplotních stop. Domácnosti s kočkami či malými psi se tak nemusí bát nechat jim volný prostor i při zapnutém hlídání pohybu.

Detektor vibrací

Pro lepší upozornění je možné instalovat také venkovní sirénu. Zde máte na výběr dvě možnosti, buď levnější variantu, která má červenou LED diodu a sirénu o hlasitosti až 110 dB, nebo tu samou se solárním panelem navíc. Verze bez solárního panelu ale vyžaduje neustálé napájení. Přestože obsahuje akumulátor, se kterým má být v pohotovosti údajně až jeden rok, doporučuje se mít ji neustále připojenou ke zdroji.

Verze se solárním panelem má velký akumulátor, který si své nabití udržuje právě díky slunci, tudíž tato jednotka nevyžaduje žádné napájení. Chytrá je také ochrana proti neoprávněnému odejmutí sirény z domu, jelikož se na zadní straně nachází bezpečnostní tlačítko, které je nutné držet.

Magnetický senzor otevření železných dveří či vrat

Posledními velmi zajímavými doplňky jsou SOS tlačítko a externí klávesnice s displejem. SOS tlačítko je možné instalovat kamkoli v dosahu centrální jednotky. Hodí se například do části domu, kde žijí děti či ti nejstarší z nás. V případě jakéhokoli problému totiž nemusí často složitě hledat mobilní telefon a vytáčet nějaké číslo, ale jednoduše zmáčknou SOS tlačítko, které vyvolá alarm.

Centrální jednotka poté pomocí telefonu vytočí přednastavená čísla a rozešle SMS ohledně nouzové situace. Externí klávesnice s displejem poté supluje klávesnici a displej, který se nachází na centrální jednotce. To se může hodit pro umístění centrální jednotky na bezpečnější místo v domě než např. k hlavním dveřím, nebo pro umístění do prvního patra v domě.

Všechno příslušenství je nyní dostupné v prodeji. Při přidávání příslušenství postupujte dle přiloženého návodu.

Závěr

iGET SECURITY M2B je jednoduchým řešením, jak si poměrně levně zařídit plné zabezpečení domova a to nejen proti vloupání, ale také jako prvek pro rychlé přivolání pomoci, jako požární ochranu či ochranu před únikem plynu nebo vody. Díky množství dokoupitelných detektorů a velmi podrobnému návodu je ovládání a přidávání dalších modulů do centrální jednotky otázkou zadání několika kódů.

iGET SECURITY M2B

9

Celkové hodnocení

9.0/10

Klady

 • Cena
 • Podrobný návod
 • Multifunkčnost
 • Nepřeberné množství dokoupitelného příslušenství

Zápory

 • V základním balení minimum příslušenství
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

4 komentáře

 1. Jaroslav Šurin na

  Dobrý den, instalace detektorů a jejich umístění není vůbec tak jednoduchá věc jak se píše i v návodu a také v tomto článku. Ano, jsou tam některé věci přednastavené, ale ty nelze modifikovat podle situace v místě instalace. Je tam např. Alarm Pokoj 1 a Alarm Pokoj2. Ale co když mám ty pokoje 4 a v každém okenní čidlo a čidlo PIR pohybové ? Pak to do hlášení o alarmu píše nesmysly, protože nelze z hlášení přečíst, co bylo vlastně aktivováno a v jaké zóně. Také jsem dostal v SMS celkem 9 hlášení o alarmech, které nemohly být spuštěny, protože v té době bylo zařízení ve výrobě a ty zaznamenané alarmy byly zkušební. Na mojí připomínku, že jsou tam staré věci a nelze je vymazat a hlásí se stále nebyl nikdo od firmy iGET ochoten (ne schopen…) odpovědět. Uznali, že je špatný FW a tím to celé skončilo. Některé tyto problémy jsou odstraněny ve verzi iGET Alarm M3, ale v této verzi M2 ne, kvalita tohoto Alarmu odpovídá ceně. No čekal bych od takové firmy jinou kvalitu a zejména jiný přístup! Proč např. nemohu stáhnout opravený Firmaware pro M2, ale pro verzi M3 to stáhnout a instalovat jde ?

  • Martin Tuček na

   Zdravím Vás Jaroslave,
   to mě mrzí, avšak to bohužel my, jako nezávislá redakce, neovlivníme. Rozhodně Vaše rozhořčení chápu, avšak na toto my už nemáme vliv, nejsme výrobce. Na test jsme dostali přesně to, co vidíte v recenzi a opravdu jsme neměli k dispozici takové množství senzorů, abychom toto chování mohli po dobu testu odhalit. Napadá mě zkusit pouze reklamaci.
   Hezký večer, Martin

   • Dobrý den, já jsem zkoušel kontaktovat někoho od firmy iGET, abych se více dozvěděl kromě toho, že mně sdělili, že je tam vadný FW, ale když se s nimi chcete spojit, tak z odpovědí vytušíte, že s vámi mluví poloanglicky nějaký počítač, tam si to zřejmě předávávají nějací „projekt-manažeři“ (zřejmě ze systému řízení jakosti) a na konec ma můj dotaz co tedy s tím budeme dělat jsem dodnes nedostal žádnou odpověď – prostě iGET je mrtvý americký brouk. Já tedy vycházím z toho, že tato funkce nefunguje jak má a beru jí s rezervou, protože to ostatní je funkční a OK. Jinak sděluji, že nejsem rozhořčen, to ne, ale zklamán, protože jsem si myslel, že to je firma na vysoké úrovni se vším všudy. No vidíte, jak se jeden může mýlit…… Přesto Vám děkuji, že jste se ozval a chápu, že tohle kromě nich nikdo změnit nemůže. Přeji hezký večer. Jaroslav :-).

    • No ono je to totiž tak že ve skutečnosti to dělají v číně a prodává se to pod milionem různých značek. iget je jen jedna z mnoha firem která si to to tam objedná s logem iget a to je vše. Proto vám ani víc nepomůžou s FW… Já ho mám taky a koupil jsem ho na aliexpress přímo od výrobce i s češtinou bez loga iget. Dokonce mě bylo nabízeno že mě tam natisknou logo jaké chci pokud toho vezmu víc. Výroba je až 10tis kusů měsíčně. Samozřejmě že za zlomek naší ceny včetně senzorů. Prodává se jich mnohem víc a to i těch alarmů a většina je mezi sebou kompatibilních. Tohle je jeden z nejnižších modelů, mají i s barevným dotykovým LCD atd.

Zanechte odpověď