Pátek, Květen 29

Instalátor prohlížeče Chrome se na chvilku objevil ve Windows Storu. Microsoft ho však ihned stáhl

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pravděpodobně největší poslání vestavěného prohlížeče do Windows 10 – Microsoft Edge, je stažení instalačního balíčku prohlížeče Google Chrome, který je aktuálně jedničkou na světě.

Google však chtěl i tento krok přeskočit a vyvinul jednoduchý program, který umístil na Windows Store. Aplikace na něm jsou však odkázány na vykreslovací jádro, které využívá prohlížeč Edge. Z toho důvodu se na něm nenachází jiné prohlížeče. Google však vydal aplikaci, která je pouhým oknem, ve kterém je tlačítko pro stažení Chromu, který se poté nainstaluje běžnou cestou.

Smysl programu je tedy opravdu zavádějící, Microsoft proto do 24h aplikaci stáhl ze Storu s tím, že nepřináší žádnou hodnotu pro uživatele. Zástupce se zmínil fakt, že Microsoft ocení, pokud se Google rozhodne vyvíjet aplikace pro Microsoft Store.

Faktem ale zůstává, že Microsoftu tento krok hraje do karet, jelikož Google pošťuchuje i ve svých mediálních kampaních, kde zmiňuje, že prohlížeč Edge je méně náročnější, rychlejší a notebooky při jeho používání vydrží déle na jedno nabití. Google si však nemusí lámat hlavu, jeho prohlížeč je aktuálně nejrozšířenějším na světě a jen tak ho jakákoliv konkurence z trůnu nesesadí.

Zdroj: The Verge

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď