Čtvrtek, Červenec 18

Intel Coffee Lake: Bude kompatibilní se staršími deskami?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vydáním Ryzenů společnost AMD vyvolala zdravé konkurenční prostředí. Intel se konečně odhodlal vydat vícejádrové procesory do mainstreamu. Má to však háček.

Intel vydal patici 1151 již před dvěma lety společně ze svou architekturou Skylake. Do ní lze zapasovat všechny mainstreamové procesory Kaby Lake, jestliže se provede aktualizace BIOS, která tuto podporu poskytuje. Dobrou zprávou bylo to, že stejnou patici má mít i nová architektura Coffee Lake. Bohužel, tento fakt zřejmě nic znamenat nebude. Na Twitteru ASRock uvádí, že Coffee Lake se staršími deskami kompatibilní nebude. Neznamená to nic jiného, než že si bude muset každý pořídit zcela novou desku.

Dalším ne zcela logickým krokem je, že Intel se snaží kvůli nápravě svého zameškání Coffee Lake uspěchat vydáním Z370 čipsetu, který v podstatě nic nového nepřinese. Nebude totiž disponovat zásadními novinkami chystanými pro řadu 300. Těmi jsou USB 3.1 a Wi-Fi. Krok je o to nesmyslnější, když chce Intel tento čipset po pár měsících nahradit čipsetem Z390, který již tyto funkce obsahovat bude. Dle mého názoru by bylo lepší novinku neuspěchat a vydat rovnou čipset, který bude těmito vlastnostmi již disponovat.

Zdroj: VideoCardz

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď