Středa, Únor 20

iPhone 8 by měl podporovat nahrávání 4K videa při 60 snímcích za sekundu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Úniků o chystaných iPhonech 7s a 8 je mnoho a často pochází z pochybných zdrojů. Portugalskému serveru iHelp se však podařilo rozborkou kódu z připravovaného Apple HomePodu zjistit, že připravovaný iPhone by měl podporovat nahrávání videa ve 4K při 60 snímcích za sekundu.

Dle kódu ze snímku obrazovky však můžeme objevit ještě další zajímavost. Podporovat toto, v telefonu vůbec poprvé implementované, nahrávání 4K při 60 sn./s by neměla jen zadní kamera, ale také přední. I současná generace iPhonů 7 podporuje nahrávání 4K při 30 sn./s jak pomocí zadní, tak pomocí přední kamery.

Takové rozlišení a bitrate by znamenalo, že byste dokázali velmi rychle zaplnit i 256GB variantu iPhonu. Díky podpoře nového Applem vyvinutého typu souboru, který využívá kodeku HEVC, budou však videosoubory o polovinu menší, než oproti běžným souborovým typům, které využívají staršího kodeku H.264.

Apple s každou generací iPhonu vždy přinesl nějaké vylepšení fotoaparátu. Bylo by tak logické, kdyby tento rok přišel s touto novinkou, která se mezi mobilními zařízeními doposud neobjevila. Dle dalších předpokladů by měl iPhone nabídnout prvky rozšířené reality (AR) jako součást ARKit frameworku. V tomto odvětví je co nejvyšší rozlišení a snímkovací frekvence klíčová pro správnou a přesnou funkci. Je ale stále nutné zmiňovat, že všechny tyto úniky je nutné brát s nadhledem, jelikož pravda se ukáže samozřejmě až s představením nového zařízení.

Zdroj: 9to5mac, iHelp

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď