Neděle, Srpen 18

iPhone SE se nástupce nejspíš nedočká

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

iPhone SE, oblíbený jablečný telefon s nejlepším poměrem ceny a výkonu, se svého nástupce nejspíše nedočká. Může za to fakt, že uživatelé preferují smartphony s většími displeji.

Když v roce 2012 Apple uvedl na trh model iPhone 5, od uživatelů nový model sklidil velmi kladné ohlasy. iPhone 5 tehdy nahradil skleněnou konstrukci předchozích modelů kombinací skla a kovu, a zároveň zvětšil displej smartphonu ze 3,5″ na 4″. Charakteristický design s kombinací většího displeje a stále ještě kompaktních rozměrů si oblíbila spousta uživatelů.

Apple se této filozofie držel i následující rok, kdy byla představena vylepšená verze „pětky“ – model iPhone 5S. Ten přinesl jako jednu z hlavních inovací čtečku otisků prstů TouchID, bez které si dnes většina uživatelů nedovede svůj iPhone již ani představit. Spousta uživatelů považuje iPhone 5S dodnes za nejlepší smartphone od Applu, a stále jej spokojeně používá.

Poté však přišla záplava telefonů s Androidem, které nabízely displeje o velikostech často větších, než 5″, které nechávaly maličký 4″ iPhone daleko za sebou, co se týče komfortu při sledování videí, prohlížení internetu a obecně konzumaci elektronického obsahu na mobilním telefonu. Mezi lidmi se tyto přístroje rychle staly oblíbenými, a Apple na tento trend musel chtě nechtě reagovat.

Proto se rozhodl svůj přístup k iPhonu přehodnotit, a další rok představil dvojici nových modelů, které byly daleko větší, než 4″ iPhone 5S. Šlo o iPhony 6 a 6 Plus, kdy menší model nabízel displej s úhlopříčkou 4,7″, a větší rovnou 5,5″. Lidé si tyto modely rychle oblíbili, a „šestkové“ iPhony se rychle staly bestsellery. Přes úspěch nových iPhonů si však spousta uživatelů začala stýskat po malém, kompaktním iPhonu, jakým byl iPhone 5S.

Tyto uživatele se Apple rozhodl uspokojit tím, že v roce 2016 vydal iPhone SE. Šlo o smartphone designově shodný s modelem 5S, který ale dostal nový procesor a další vylepšení, která zajistila, že se telefon svou výbavou neztratil ani mezi modernějšími a dražšími smartphony své doby.

iPhone SE se u uživatelů díky své kompaktní konstrukci a přijatelné ceně (telefon se u nás v základní 16GB variantě prodával za zhruba 13 tisíc Kč, což je za iPhone překvapivě nízká částka) stal oblíbeným modelem.

Na trhu však iPhone SE je v nezměněné podobě již přes rok. Proto se spousta uživatelů začala zajímat o to zda (a kdy) přijde nástupce tohoto modelu.

Analytik Paul Jiutang přichází se zajímavou odpovědí: iPhone SE se žádného nástupce nedočká. Může za to prý fakt, že uživatelé dávají přednost modelům s většími displeji a Apple se obává, že by o další generaci malého iPhonu již nebyl zájem.

Zatím se však jedná pouze o odhady, Apple se zatím k situaci ohledně nástupce iPhonu SE nijak nevyjádřil. Pokud se však nástupce neukáže spolu s novými iPhony, je pravděpodobné, že Apple nástupce modelu SE opravdu nechystá.

Zdroj: Technobuffalo.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď