Středa, Únor 19

Jablečný obchod s aplikacemi App Store dnes slaví desáté narozeniny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zhruba před rokem jsme si připomínali desáté narozeniny prvního legendárního telefonu iPhone. Mnoho lidí však opomíná fakt, že tenkrát nebylo možné pomocí App Storu přidávat jakékoli aplikace třetích stran.

Přestože mohu bez jakýchkoli pochyb konstatovat, že Steve Jobs byl technologický genius, občas nastala rozhodnutí, ve kterých se Steve nevydal úplně správnou cestou. Tím bylo právě to rozhodnutí, kdy si svůj „chytrý“ telefon – iPhone, představoval bez jakýchkoli aplikací třetích stran. Po chvíli si však svou chybu uvědomil a právě 10. července 2008 byl spuštěn internetový obchod s aplikacemi – App Store, čímž nevědomky kompletně změnil průmysl s mobilními aplikacemi a jejich distribucí.

Toto datum je tedy klíčové nejen pro samotný Apple, kterému za dobu provozu App Storu vynesl tento obchod s aplikacemi miliardy dolarů, ale i pro vývojáře, které App Store také dokázal proměnit v milionáře, a samotné koncové zákazníky, kteří těží z velmi kvalitních aplikací, za které můžeme vděčit přísným podmínkám, které Apple nastavil.

Když jsme 10. července 2008 představili App Store se zhruba pětistovkou aplikací, vzneslo to kulturní, sociální a ekonomický fenomén, který změnil způsob, kterým lidé pracují, baví se, cestují a mnohem více. Za poslední desetiletí App Store vytvořil bezpečné místo pro uživatele všech věkových kategorií, jelikož přináší nejlepší aplikace pro každého z nich. Dnes App Store využívají uživatelé ze 155 zemí světa a prohlíží, nakupují a stahují aplikace mnohem více, než kdy před tím.

Apple se svým App Storem ukázal tedy nejen sobě, ale především konkurenci v podobě Microsoftu a Googlu, jak má správný online obchod s aplikacemi vypadat a i po deseti letech je stále nejbezpečnějším a nejkvalitnějším obchodem s aplikacemi, který je momentálně na trhu.

Zdroj: Beta News

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď