Středa, Červen 3

Konec dlouholeté součásti Windows – Malování už déle neuvidíte

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Microsoft ze systému Windows odstranil mnohaletou součást, kterou jistě všichni dobře znají – Microsoft Paint neboli Malování. Oznámil to ve své zprávě.

Ačkoli by to nikdo nečekal, Microsoft ze svého repertoáru odstraňuje dlouho zažité malování. Důvod tohoto kroku je zřejmě implementace nového programu – 3D Paint. Tato obdoba má ve svých funkcích kromě klasického malování a úpravy obrázků i mnoho 3D efektů, se kterými se dá pracovat opravdu ve třech rozměrech, čili je také obracet či otáčet s ohledem na hloubku. Lze tak vytvořit opravdu originální obrázky. 3D Paint také nabyl zcela nového prostředí, které není vůbec podobné starému Malování.

Pokud ještě doteď používáte pro uložení snímků obrazovky cestu „PrtScr > Malování > Uložit jako“, tak pro Vás máme dobrou zprávu. Již od Windows 8 lze snímky obrazovky dělat klávesovou kombinací „Win+PrtScr“. Poté najdete snímek ve složce s obrázky v podsložce Snímky obrazovky. Pokud však používáte malování z jiného důvodu a neradi se s ním loučíte, Microsoft uvádí, že jej ponechá volně k dispozici ke stažení prostřednictvím Microsoft Store.

Zdroj: Microsoft

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď