Středa, Leden 16

Králem střední třídy Honoru se stává nový model 7X

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Díky nově představenému Honoru 7X společnost Honor oficiálně vstoupila mezi značky, které nabízejí telefony s displeji v poměru 18:9, pokud nebudeme počítat Honor 9i, který se prodává pod čtyřmi různými značkami.

Nový Honor 7X má totiž opravdu obří displej, konkrétně 5,93″ LCD IPS panel s minimálními rámečky, což mu umožnilo se vejít do těla, kde u Honoru 6X byl použitý pouze 5,5″ displej. Rozlišení FullHD se poddalo poměru stran a vykouzlilo tedy úměrný počet pixelů – 2160×1080 pixelů. To zajišťuje jemnost 407 ppi. Displej je krytý tvrzeným 2,5D sklem. Nad ním se ještě nachází 8 MPx selfie kamera.

Zbytkem designu se telefon, především ze zadní strany, nenápádně podobá u nás prodávanému Honoru 8 Pro, avšak to není nijak na škodu. Čtečka otisků prstů se tedy po vzoru Huawei P10 či Honoru 9 nepřesunula vpřed, ale zůstala na zadní straně. Nad ní se nachází dva fotoaparáty, které vystupují z těla zařízení a disponují rozlišením 16 a 2 MPx. Druhý fotoaparát tedy pravděpodobně bude sloužit pro lepší portrétové fotografie. Na spodní straně se poměrně nepochopitelně nachází microUSB konektor.

Uvnitř tepe osmijádrový procesor Kirin 659 společně s operační pamětí o kapacitě 4GB. Interní úložiště poté nabízí kapacitu buď 32 nebo 128GB. Rozšířit ji můžete i pomocí microSD karet, avšak při jejím použití budete muset oželet funkcionalitu dualSIM. Honor 7X nebude dodávaný s Androidem 8, avšak aktualizace určitě přijde později. Přímo z krabice bude Honor běžet na Androidu 7.0 s grafickou nadstavbou EMUI 5.1. Akumulátor má kapacitu 3340 mAh. Zařízení by se mělo na český trh dostat brzy a cenu odhadujeme pod 10 000 Kč.

Zdroj: 9to5google, GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď