Neděle, Duben 5

Lamax Beat Blaze B-1: Bezdrátově a s lehkostí

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost Lamax je výrobcem, který vyrábí spoustu věcí, od akčních kamer až k powerbankám nebo síťovým nabíječkám. Nejvíce je ale spojován s audiopříslušenstvím. Řada produktů Lamax Beat se zaměřuje na přenosné Bluetooth audiopříslušenství – zejména přenosné reproduktory a sluchátka. V této recenzi se zaměřím na náhlavní Bluetooth sluchátka Lamax Beat Blaze B-1.

Obsah balení

V balení spolu se sluchátky dostanete MicroUSB kabel pro nabíjení, látkový pytlíček na uložení sluchátek při cestování, 3,5mm jack-jack kabel o délce 120 cm, sadu samolepek a stručný návod. Pomocí přiloženého jack-jack kabelu můžete sluchátka propojit se zdrojem zvuku analogově a obejít tak technologii Bluetooth. To se může hodit, pokud chcete využít přehrávač, který Bluetooth nepodporuje, nebo se vám sluchátka vybijí. V takovém případě se z nich stanou klasická “drátová” sluchátka.

Představení sluchátek

Lamax Beat Blaze B-1 jsou uzavřená náhlavní sluchátka klasické tzv. Over The Ear konstrukce, tedy sluchátka přes hlavu, která zakrývají uši. Na test nám byla zapůjčena sluchátka v černo-tyrkysové barvě, která vypadá jistě zajímavě. Na výběr je k dispozici ještě konzervativnější šedo-černá barevná varianta.

Spodní část hlavového mostu je, stejně jako náušníky, polstrovaná a příjemně měkká. Poloha sluchátek na hlavě se dá snadno přizpůsobit posunutím náušníku směrem nahoru nebo dolů po kovovém ůchytu, který spojuje náušník s hlavovým mostem. Náušníky se dají pootočit v horizontálním směru, aby se lépe přizpůsobily konkrétnímu posluchači. Ve vertikálním směru však polohovatelné nejsou, což je škoda.

Na pravém náušníku se nacházejí ovládací prvky – tlačítko pro pozastavení/spuštění hudby, které slouží i pro zapnutí/vypnutí sluchátek nebo k přijmutí/položení hovoru, a 2 tlačítka, která slouží při dlouhém stisku k regulaci hlasitosti, a při krátkém k přeskakování skladeb, případně k návratu na začátek skladby. V pravém náušníku se navíc nachází mikrofon sloužící k telefonování. Na obou náušnících se nachází logo společnosti Lamax, na hlavovém mostu je z horní části nápis „Blaze B1 by LAMAX Beat“.

Náušníky se dají sklopit – ohnout pomocí kloubu směrem k hlavovému mostu, čímž se sluchátka krásně složí a jsou připravena k přepravě. Ve složeném stavu se dají vložit do přiloženého pytlíčku, ve kterém je lze pohodlně přepravovat.

Polstrovaná část náušníků je sundavatelná, a pokud máte zájem, můžete si za cca 100 Kč koupit nové náušníky v jiné barvě, čímž můžete svým sluchátkům dodat svůj vlastní osobitý styl.

Výrobce se nikde nezmiňuje o žádném stupni ochrany proti vodě, takže je třeba mít na paměti, že používat sluchátka v dešti nemusí být dobrý nápad. Jako nevýhodu to neberu, jen podotýkám, že je potřeba s tím počítat.

Konstrukce

Sluchátka jsou vyrobena s použitím převážně kombinace plastu a kovu. Hlavový most a náušníky jsou vyrobeny z plastu, klouby, které spojují náušníky s hlavovým mostem, jsou z kovu. Polstrované části jsou potažené syntetickou koženkou, která vypadá odolně, a v případě zašpinění se díky svému povrchu snadno čistí. Ke kvalitě konstrukce nemám výhrady, s žádným vrzáním nebo vůlemi jsem se nesetkal.

Zvuk

Když jsem si sluchátka poprvé pustil, byl jsem překvapen basy, které dokáží vyprodukovat. Myslím si, že výšky a středy by mohly být o něco málo čistší, je znát, že zde dominuje basová složka zvuku. To ovšem nemusí nutně vadit, mladým lidem, na které jsou tato sluchátka cílena, toto nejspíše vadit nebude. Maximální hlasitost je zcela dostatečná snad do každého prostředí. Vzhledem k tomu, že se jedná o sluchátka uzavřené konstrukce, zvuk z nich při běžné hlasitosti není slyšet z vnější strany. Nemusíte se tedy bát, že byste svou hudbou rušili okolí. Sluchátka díky své konstrukci izolují i zvuk okolního prostředí do míry, kdy může být problém porozumět tiššímu rozhovoru. Hlasité zvuky, jako např. troubící auto, však nepřeslechnete.

Já osobně jsem se zvukem neměl žádný problém. Vzhledem k ceně (okolo 1000 Kč) mi zvuk přijde dobrý. Samozřejmě, že sluchátka za 1000Kč nejspíše nebudou hrát tak dobře a přesně, jako sluchátka několikrát dražší, ale vzhledem k poslání a ceně sluchátek si myslím, že kvalita zvukové reprodukce je v pořádku. Sluchátka jsou osazena 40mm reproduktory, které k výrazným basům jistě přispívají. Ostatní parametry, jako je např. frekvenční rozsah atd., výrobce bohužel neudává.

Se sluchátky se díky vestavěnému mikrofonu dá i telefonovat. Kvalita mikrofonu však není nijak valná, protistrana ihned poznala, že kvalita zvuku je trochu horší, než při telefonování telefonem. Přesto, že sluchátka disponují technologií aktivního potlačení okolního hluku, na telefonování venku v intenzivním větru to není. V takovém případě již ani odšumovací technologie nestačí, a telefonovat je prakticky nemožné. Na občasné použití, nebo jako nouzové hands-free, však sluchátka poslouží.

Výdrž na baterii

Výrobce udává výdrž na baterii při aktivním poslechu 8 hodin. V praxi, kdy jsem sluchátka přes den používal a večer, nebo jednou za dva dny, dal nabít, nezažil, že by se mi baterie vybila. Schválně jsem jednou nechal sluchátka na cca 1/3 hlasitosti hrát přes noc, a po přibližně 11 hodinách stále hrála. Myslím si, že údaj o osmihodinové výdrži platí nejspíš pro hraní při maximální hlasitosti. Při běžném poslechu si tedy dovolím tvrdit, že sluchátka bezpečně vydrží hrát přes 10 hodin. O vypínání sluchátek za účelem zvýšení výdrže se starat nemusíte, po několika minutách neaktivity se sama vypnou.

Pohodlnost při používání

Při prvním nasazení sluchátek na hlavu jsem měl pocit, že přítlak na uši je až příliš velký. Po čase jsem si však na sluchátka zvykl, je také možné, že se určitým způsobem přizpůsobily tvaru mé hlavy. Nošení pro mě bylo pohodlné, neměl jsem žádný problém.

Ovšem každý má trochu jiný tvar a velikost hlavy, a proto je možné, že zrovna Vám sluchátka nesednou. Proto doporučuji si před nákupem sluchátka někde vyzkoušet, abyste nebyli po nákupu zklamáni. Za zmínku stojí, že náušníky si můžete přizpůsobit pootočením v horizontální ose a posunout je nahoru či dolů. Chybí však možnost náušníky “sklonit” ve vertikální poloze (vyklopit je mírně nahoru či dolů). Takže pokud vám výchozí sklon nevyhovuje, máte smůlu. Hmotnost 120 gramů není příliš vysoká, na hlavě ji nijak výrazně nepocítíte.

Závěr a zhodnocení

Lamax Beat Blaze B-1 na mě zanechaly velmi dobrý dojem. Za cenu okolo 1000 Korun dostanete solidně hrající sluchátka, která nabízejí skvělou výdrž na nabití a pohodlnost Bluetooth, kdy se nemusíte starat o žádné kabely. Pokud vám nevadí zvuk zaměřený na basy a ideálně jste si vyzkoušeli, že vám sluchátka dobře sedí na hlavě, v této cenové hladině budete jen těžko hledat lepší alternativu.

Velikost měničů 40 mm
Kapacita akumulátoru 250 mAh
Výdrž na nabití <8 hodin přehrávání hudby

Až 180 hodin v pohotovostním režimu

Dostupné barevné varianty Černo-tyrkysová

Šedo-černá

Hmotnost 120 g

Lamax Beat Blaze B-1

8.5

Celkové hodnocení

8.5/10

Klady

  • Kvalita zvuku
  • Možnost použití přes jack kabel v případě vybití
  • Možnost telefonování
  • Výdrž na nabití
  • Možnost složení

Zápory

  • Nemožnost vertikálního seřízení náušníků
  • Nižší kvalita zvuku při hovoru
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď