Středa, Leden 16

LG přišlo se zajímavou funkcí. Jejich mobil funguje jako repelent proti komárům

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

LG na Indickém mobilním kongresu představilo zajímavý telefon, který funguje jako repelent proti komárům. Jmenuje se K7i.

Jedná se o běžný levný telefon s pětipalcovým HD displejem, dostupným čipsetem a základním 8MPx fotoaparátem. Zajímavý je však hrb na zádech, ve kterém se ukrývá reproduktor. Ten periodicky přehrává zvuky o velmi vysokém kmitočtu, jsou tedy pro lidské ucho neslyšitelné. Tento zvuk je však pro komáry značně nepříjemný, což dokazuje i Indická instituce biologie a toxikologie. Funkce LG Mosquito Away odežene až 72% komárů.

Myšlenka je zajímavá, ale nikoliv pro nás užitečná. Proto je tento telefon nabízen jen a pouze na Indickém trhu, kde jsou komáři poměrně velký problém, jelikož zde působí jako přenašeči nepříjemných nemocí. Telefon je i přes tuto funkcionalitu poměrně dostupný a rozvojový indický trh alespoň ušetří na repelentech proti komárům. Cenu LG stanovilo na 122 amerických dolarů, což je po přepočtu zhruba 2700 českých korun.

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď