Úterý, Únor 25

V Malé Úpě si nemohou zavolat ani pomoc. Pojďme to změnit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obec Malá Úpa jistě dobře znáte. Ačkoli má obec pouze 135 trvale žijících obyvatel,  v době letní či zimní rekreace se sem podívá až na sto tisíc návštěvníků.

Nejen místní však trápí velmi špatné, až žádné, pokrytí mobilním signálem všech našich operátorů (tzn. Vodafone, T-Mobile a O2). Vzhledem k tomu, že obec je velmi členitá a jednotlivé lokality se od sebe nachází až několik kilometrů daleko, nachází se zde hotely, které potřebují dobré připojení kvůli domlouvání rezervací hostů a především návštěvníci, kteří si ani nemohou přivolat případnou pomoc, je situace velmi vážná.

Především kvůli možným úrazům na sjezdovkách, které často mohou být velmi vážné, je fakt, že si nepřivoláte pomoc skrz některou z tísňových linek či horskou službu, obec vznesla petici. Tu je možné podepsat buď online či přímo v informačním centru Malé Úpy a Veselém výletu v Horním Maršově.

Zdroj: Malá Úpa

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď