Čtvrtek, Prosinec 13

Mapy od Seznamu poradí nově i v zahraničí, kde natankovat nejlevněji

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

České Mapy.cz od Seznamu se momentálně mohou pochlubit novou funkcí. Nově totiž umí zobrazit ceny pohonných hmot i na zahraničních benzínových pumpách.

Databáze se primárně rozšířila o trasy a destinace, kam Češi vyrážejí nejčastěji. Nově tedy, kromě Slovenska a naší republiky, můžeme znát ceny pohonných hmot ve Francii, Itálii, Chorvatsku, Španělsku a také některých čepracích stanic také v Austrálii.

„Přidali jsme data z více než 26 tisíc čerpacích stanic, z open dat jednotlivých zemí, které je zdarma zpřístupňují široké veřejnosti. Aby se lidé o dovolených mohli spolehnout na to, že jsou aktuální, počítáme s aktualizací nejméně čtyřikrát do hodiny,“ říká Jan Štěpán, produktový manažer Mapy.cz a doplňuje: „Před létem, kdy lidé vyrážejí na cesty za hranice, tak doplňujeme současné tuzemské a slovenské čerpací stanice. Na jejich sběru spolupracujeme se společností CCS už rok (od 14. 6. 2016).“

Cestování po vlastní ose je totiž mezi Čechy stále velmi populární, jelikož přináší nezávislost a pohodu. Veškeré ceny za litr jsou uváděny v lokálních měnách daných států. Pro rychlý přepočet doporučuje Seznam využít jejich šikovné funkce přepočtu měny podle aktuálního kurzu ČNB přímo ve vyhledávacím řádku.

Zdroj: TZ

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď