Středa, Červen 3

Microsoft představil nový Surface Go. Stojí málo, ale stojí za to?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Microsoft představil odlehčenou a menší verzi svého plnohodnotného Surfacu Pro – Surface Go. Nabízí dobrou výdrž na jedno nabití a velmi lákavou cenu.

Ta byla totiž stanovena na rovných 399 amerických dolarů za základní model s 4GB operační paměti a 64GB interní paměti. Jeho displej, jako každý správný Surface, dokáže rozpoznat až 4096 úrovní přítlaku dotykovým perem a jeho úhlopříčka činí 10 palců při poměru stran 3:2. Jeho hlavní deviza je dobrá přenosnost a devítihodinová výdrž na jedno nabití. Vděčit za to může pravděpodobně úspornému pasivně chlazenému procesrou Intel Pentium Gold 4415Y.

Hmotnost se zastavila na velmi příjemných 0,52kg a tloušťka nepřesáhla hranici 8,3mm. Z konektorové výbavy nabízí Surface Go například čtečku microSD karet, dokovací a nabíjecí konektor Surface Connect, 3,5mm audio jack a USB 3.1 typu C.

Stojí ale za to?

Jak jsem již v nadpisu článku zmínil, i přes jeho zdánlivě zajímavou cenu každému po chvíli hledání naskočí stejná otázka. Pokud totiž tablet nechceme využívat pouze na malování a základní konzumaci multimédií, musíme připlatit za jeho lepší variantu s 8GB operační pamětí a 128GB interním úložištěm. Ta aktuálně přijde na rovných 549 amerických dolarů.

V balení se samozřejmě nenachází klávesnice, tu je třeba dokoupit za dalších rovných sto dolarů. Cena se tedy ze zdánlivě příjemných vyšplhala na cenu 649 amerických dolarů, které již tolik zajímavé nejsou. A to se stále bavíme o zařízení, které umožní relativně pohodlnou práci na cestách, avšak s Pentium Gold procesorem si například nedokáži představit práci s Adobe Lightroom či Premiere.

Podíváme-li se ale na aktuální ceny plnohodnotného, stále velmi přenosného, Surfacu Pro s 12,3 palcovým displejem, 8GB operační paměti, 128GB úložištěm a především procesorem Intel Core i5, narazíme na fakt, že tyto dvě varianty jsou velmi podobně naceněné. Vezmeme-li v potaz také fakt, že aktuálně lze koupit set Surfacu Pro společně s klávesnicí za rovných 799 „babek“, máme rozhodnuto. O tom, zda Surface Go tedy stojí za to, nechám rozhodnout Vás, ale já mám jasno.

Zdroj: Blog Windows, CNBC

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď