Pátek, Květen 29

Microsoft vydal svůj prohlížeč Edge pro Android a iOS

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Microsoft prvně debutoval s novým prohlížečem Edge v březnu roku 2015, jako součást Technical Preview desktopového operačního systému Windows 10.

Není vůbec tajné, že Microsoft snad veškerá svá řešení a aplikace poskytuje také na Androidu a iOS, protože jedině tou cestou dokáže naučit uživatele využívat jeho služeb. Dalším podpořením rozšíření jeho aplikací je také smlouva se Samsungem, kdy od dob modelu Galaxy S6 přichází ve všech telefonech od Samsungu předinstalovaný balík Microsoft aplikací.

Nyní je na Google Play dostupná ještě nevydaná verze prohlížeče Microsoft Edge, který nabízí prakticky to stejné, co na počítači. Prozatím není prohlížeč velmi stabilní a není určený pro tablety, avšak na redakčním Samsungu Galaxy S8 aplikace fungovala naprosto plynule a spolehlivě. Po přihlášení a propojení prohlížeče s Microsoft účtem se vám do prohlížeče synchronizují veškeré záložky a historie, stejně jako to již roky umí prohlížeč Chrome.

Zajímavostí tohoto prohlížeče je však funkce, která umožňuje svou práci plynule převést na počítač. Pokud tedy například cestujete, rozečtete si článek, přijdete domů a zapnete si počítač, v prohlížeči Edge ve Windows 10 se vám otevře daná webová stránka přesně v takové pozici, v jaké jste přestali se čtením na mobilu.

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď