Pondělí, Prosinec 17

Motorola Moto C a C Plus oficiálně

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podoba nových telefonů od Motoroly z řady Moto C již dříve unikla na internet, nyní ale byly smartphony oficiálně představeny.

Motorola představila 2 nové smartphony z řady C – Moto C a C Plus. Novinky budou směřovat do střední třídy, kde se budou snažit zaujmout zajímavým poměrem ceny a výbavy.

Levnější verze – Motorola Moto C – bude k dispozici ve dvou variantách. Ta vybavenější z nich nabídne 4G konektivitu, levnější verze si bude muset vystačit nanejvýše s 3G připojením. Co se týče technických parametrů, telefon bude vybaven čtyřjádrovým procesorem od Mediateku, 8-16GB vnitřní paměti spolu s 1GB RAM, 5″ LCD displej má rozlišení 854 x 480 pixelů. Akumulátor má kapacitu 2350mAh. To by vzhledem k ostatním komponentům mělo vystačit alespoň na 1 celý den používání bez vyhledávání nabíječky v průběhu dne.

Co se týče ceny, levnější verze bez 4G konektivity bude stát €89 (cca 2400 Kč) , za 4G konektivitu u vybavenějšího modelu si však připlatíte poze €10, 4G model vyjde na €99 (cca 2650 Kč).

Dražší verze – Motorola Moto C Plus – nabídne stejný procesor jako menší verze, displej zůstává pětipalcový, rozlišení však poskočilo na 1280 x 720 pixelů, jedná se tedy o panel s HD rozlišením. Paměť RAM bude mít 1 nebo 2GB, v závislosti na konkrétní variantě. Čím však tento telefon zaujme nejvíc, je relativně velký akumulátor s kapaciotu 4000mAh, který by měl telefon udržet při životě alespoň 2 dny, při nenáročném použití nejspíše i déle.

Cenovka modelu Moto C Plus je nastavena na €119, tedy téměř 3200Kč, což se zdá být za takovýto smartphone velmi slušná a konkurenceschopná cena.

Oba smartphony přijdou na trh s Androidem ve verzi 7.0 Nougat. Dostupné budou v různých zemích v Latiské Americe, Evropě a Asii. Není tedy vyloučeno, že se časem dostanou i k nám na český trh.

Zdroj: Androidpolice.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď