Středa, Červenec 17

Mozilla vydala prohlížeč Firefox Focus i pro Android

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mozilla, jedna z nejznámějších společností díky svému prohlížečí Firefox vydala svůj prohlížeč blokující reklamy konečně i pro Android.

Mnozí z vás jste jistě zvyklí na své prohlížeče, které mají obvykle možnost záložek, karty, atd. V prohlížeči Firefox Focus však tyto možnosti nehledejte. Pro splnění své funkce Mozilla vydala tento prohlížeč jen s adresním řádkem, vymazáním historie a počítadlem trackerů, které prohlížeč úspěšně na prohlížené stránce zablokoval.

Funkci blokování trackerů si můžete blíže nastavit. Defaultně jsou blokovány sledující reklamy, analytické prvky a především cookies. Nejužitečnější je právě ono blokování sledujících reklam, protože svým sledováním a načítáním výrazně zpomalují náběh stránky, čehož si můžete všimnout nejlépe na 2G připojení.

Zapnout můžete i funkci blokování „ostatních sledujících prvků“. Ta je defaultně vypnutá, protože by mohla rozbít některé prvky, jako třeba videa. To se může stát i tehdy, pokud necháte zapnuté ostatní funkce. Způsobit mohou třeba prázdné místa na původním umístění reklam a stránky tak mohou působit ke sledujícímu narušeně.

Aplikace je k dostání zdarma, vyžaduje Android 5.0 a vyšší a přestože je zatím v první verzi, získala si už teď na Google Play velmi kladné hodnocení.

Firefox Focus: The privacy browser
Firefox Focus: The privacy browser

Zdroj: TechCrunch

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď