Středa, Únor 19

Mysleli jste si, že FullFrame senzor je velký? Canon vyrobil 44x větší

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Canon představil obří CMOS senzor s neskutečnou citlivostí, který je 44x větší, než běžný „velký“ FullFrame senzor, kterým disponují nejdražší zrcadlovky.

Přesně tak vypadá nový CMOS senzor od Canonu vedle digitální zrcadlovky Canon EOS 600D – jen pro srovnání. Obří snímač však není určen pro běžné fotografování. Canon ho vidí jako ideální především v průmyslu jako noční kameru nahrávající detailní video při vysoké snímkové frekvenci či pro fotografování velmi temných objektů, kde si ani lidské oko neporadí.

Snímač je natolik citlivý, že je bez problémů schopný nahrávat scénu v 60 snímcích za sekundu s osvětlením o intenzitě pouze 0.3 lux. To ho předurčuje pro překrásná video nočních obloh či sledování nočního života zvířat.

Zdroj: PetaPixel

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď