Středa, Únor 19

Nabíjecí podložka AirPower se blíží. Běží na ní ořezaná verze iOS

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Minulý rok Apple představil svoji novou nabíjecí podložku Apple AirPower a to společně s iPhony 8 a X. Prodávat se ale měla začít až kdesi v roce 2018, přičemž některé zdroje tvrdí, že to mělo být v červnu, avšak nastaly komplikace a Apple bude rád, když podložku uvede na trh do září.

Podložka Apple AirPower má velmi ulehčit nabíjení veškerých Apple zařízení počínaje iPhonem, pokračujíc hodinkami Apple Watch a sluchátky AirPods. Od konkurence se ale liší schopností nabíjet až tři zařízení naráz, ale není jisté, zda budeme moci nabíjet tři iPhony či troje sluchátka AirPods. Pro ně se ještě chystá nové pouzdro, které právě dostane možnost bezdrátového nabíjení, jelikož nyní lze jejich obal, potažmo přímo sluchátka, nabíjet pouze Lightning kabelem. U hodinek vyvstává otázka, zda budou muset být položeny přímo na podložce, jelikož v nabídce existuje nepřeberné množství náramků, které není možné úplně rozepnout, ale jen uvolnit pro sundání hodinek z ruky.

Zajímavostí na AirPoweru je poté především to, že přímo v ní běží osekaná verze iOS, která se bude starat o komunikaci s nabíjenými zařízeními. Pokud se totiž budou nabíjet hodinky, sluchátka i iPhone, na displeji telefonu se zobrazí 3D animace, která bude znázorňovat úroveň nabití všech zařízení. Apple se však potýkal s přehříváním, které pravděpodobně již vyřešil a nabíječky nyní využívají zaměstnanci Applu ve svých kancelářích, aby je náležitě otestovali. Předpokládá se, že nabíječka se dostane na pulty prodejen nejdéle na konci srpna tohoto roku a to za zatím nespecifikovanou cenu.

Zdroj: iDownload Blog9to5mac

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď