Středa, Únor 19

Nabíjecí příslušenství Mophie: Rozlučte se s vybitým mobilem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost Mophie, kalifornský výrobce nabíjecího příslušenství pro mobily, mi dovolila otestovat veškeré její příslušenství pro usnadnění nabíjení a udržení mobilu „naživu“ co možná nejdéle.

Konkrétně jsem testoval příslušenství pro mobilní telefon Samsung Galaxy S8, který je druhým Androidem, pro který Mophie začal příslušenství vyrábět. Prvním byla řada Galaxy S7, do té doby Mophie produkovalo příslušenství pouze pro zařízení Apple. Vyzkoušel jsem nabíjecí kryt Juice Pack, bezdrátovou stolní nabíječku Wireless Charging Base a autonabíječku Charge Force Vent Mount.

Mophie Juice Pack

Začněme tedy bezesporu tím nejzajímavějším – krytem Juice Pack, do kterého vložíte telefon. Kryt „rozepnete“ na dvě části v oblasti výřezu pro fotoaparát a čtečku otisků prstů a telefon vsunete do krytu, kde se připojí k vestavěnému USB-C  konektoru. Poté kryt zkompletujete a telefon je připravený k použití. Moje první dojmy byly poněkud smíšené. Telefon opravdu velmi přibral a to nejen hmotností, ale také na rozměrech.

Obsah balení činil pouze kryt samotný a krátká grafická příručka pro montáž telefonu do krytu.

Kryt je vyhotoven z příjemné pryže, která se však nechá snadno poškrábat a je poměrně kluzká. Díky zvýšené hmotnosti mi telefon hned několikrát vypadl z kapsy či vyklouzl z ruky. Naštěstí je však kryt poměrně dost bytelný a telefonu se nic nestalo. Také jsem měl strach z hlubokého výřezu fotoaparátu, jelikož zde přikládám prst pro odemknutí telefonu. To šlo naštěstí poměrně snadno.

Ze spodní části krytu se nacházel průchozí USB-C konektor, přes který bylo možné telefon rychle nabíjet a rychle přenášet data. Dále se zde nacházel poměrně hluboký a úzký průchod pro 3,5mm jack konektor, díky kterému jsem nepřipojil většinu svých sluchátek. Při připojení nabíječky se telefon začne nabíjet a v moment 100% nabití telefonu se nabíjení přepne na nabíjení krytu. Ten disponuje uživatelsky nevyměnitelnou 2950mAh akumulátorem a Galaxy S8 díky rychlému nabíjení dobil z nuly na 85% za hodinu a půl.

Otvory pro mikrofon a reproduktor jsou důmyslně navedeny na přední stranu krytu. Přestože to nijak nevylepšuje kvalitu ani hlasitost reproduktoru, kvalitu to ani nezhoršilo. Druhá strana mě při hovoru slyšela stejně čistě, jako když jsem kryt z telefonu sejmul. Důležité je zmínit, že nabíjecí kryt není vodotěsný, jako je tomu u iPhonů 7 a Galaxy S7 a novějších. Před koupelí tedy bude nutné kryt sejmout.

Na zadní straně krytu se v dolní části nacházely čtyři stavové indikační LED diody nabití krytu a tlačítko. Jeho krátké stisknutí vyvolá zobrazení stavu nabití, dlouhé podržení vyvolá nabíjení telefonu.

Po sejmutí krytu jsem velmi ocenil tenkost telefonu či jiných, pouze ochranných krytů. Otázku, zda je daný kryt ideální právě pro Vás, si musíte zodpovědět sami. Za cenu zvýšení hmotnosti telefonu o 105 gramů, což společně s Galaxy S8 utvořilo 260 gramovou cihlu, která již byla v kapse opravdu cítit, dostanete pohodlnost nabíjení bez powerbank a různých kabelů. Po příchodu domů poté nemusíte myslet i na nabití powerbanky, telefon prostě položíte na bezdrátovou podložku či připojíte kabelem a díky Mophie Priority+ se nabije kryt i telefon.

Kapacita akumulátoru 2950mAh
Rozměry 73,34x160x17,57 mm
Hmotnost 104,9g
Obsah balení Mophie Juice Pack, návod

Mophie Wireless Charging Base

Jak je již patrné z názvu, jedná se o stolní podložku, která umožňuje nabíjet veškeré příslušenství bezdrátově a to za pomocí standardu bezdrátového nabíjení Qi. V balení nalezneme pouze krátký grafický návod, micro USB kabel a podložku samotnou. Napájecí adaptér ani kabel není v balení přiložen.

Celá podložka má pouze jediný konektor, kterým je microUSB ze spodní strany. Z vrchní strany se nachází jediná indikační LED dioda, která při nabíjení svítí. Pokud bliká, pravděpodobně to znamená, že máte nabíječku se slabým výkonem (typicky při nabíjení z počítače). Mophie přímo v manuálu doporučuje napájecí adaptér o výkonu minimálně 1,8A. Nevýhodou bezdrátového nabíjení je především nižší nabíjecí výkon, kdy se Galaxy S8 místo hodiny a tři čtvrtě nabíjení přes kabel, nabije až za zhruba 3 tři hodiny.

Pokud na svém telefonu využíváte některý z krytů Juice Pack, Mophie se snaží docílit maximálního výkonu pomocí magnetů. Ty jsou totiž zabudovány jak v krytu, tak v nabíjecí podložce. U bezdrátového nabíjení je opravdu důležitá pozice telefonu na nabíjecí podložce. Pokud telefon položíte jen o několik centimetrů vedle, nabíjecí výkon se úměrně snižuje. Magnety pomáhají také stabilitě telefonu na podložce, když si chcete například jen rychle zkontrolovat zprávu a nesundávat telefon z podložky zbytečně.

Podložka se mi velmi osvědčila na nočním stolku, kdy po celém dni pouze odložím telefon s vybitým Juice Packem na podložku, nemusím po tmě řešit kabel a ráno si telefon ze stolku pouze vezmu nabitý. Dalším oblíbeným místem byla kancelář. Při práci na počítači totiž nepotřebuji pracovat s telefonem a tak i v práci zůstane neustále nabitý.

Samsung Galaxy S8 však podporuje bezdrátové nabíjení již v základu (bez krytu) a tak ho můžete používat „jen tak“. Nevyužijete ale výhod magnetu. Cena nabíjecí podložky Mophie však není nikterak vysoká a v porovnání s konkurencí není o tolik dražší. Uživatelé mobilních telefonů Samsung by však mohli zvážit podložku Samsung s rychlým nabíjením (až 15W výkon), která dramaticky sníží dobu nutnou pro nabití telefonu.

Rozměry 134x83x13,5 mm
Hmotnost 204g
Obsah balení Mophie Wireless Charging base, microUSB kabel, návod

Charge Force Vent Mount

Velmi zajímavým zařízením, díky kterému zůstane váš telefon nabitý také v automobilu, je nabíjecí podložka s uchycením do ventilátoru. K jejímu použití však musíte vlastnit kryt Juice Pack s magnetickými aretačními body, díky kterým bude telefon i s krytem pevně držet na podložce.

V balení nalezneme kromě krátkého návodu k použití samotnou nabíjecí podložku s uchycením do ventilace v automobilu, adaptér s jedním USB výstupem do cigaretové zásuvky a microUSB kabel. Instalace je velmi snadná, jednoduše zasuňte podložku do ventilace a ze spodní strany připojte microUSB kabel, jehož opačný konec připojíte do USB zástrčky dodané cigaretové nabíječky.

Kdykoli poté stačí pouze položit telefon na podložku. Díky bezdrátovému nabíjení standardu Qi ihned započne nabíjení akumulátoru telefonu. Líbilo se mi, že telefon díky magnetům na podložce drží opravdu pevně a díky důmyslnému uchycení telefon z ventilátoru nevypadává, mohl jsem si ho i pohodlně nastavit tak, abych dobře viděl na navigaci. Nevýhodou je ale opět pomalejší nabíjení, které se v kombinaci se spuštěnou navigací protáhne na několik hodin.

Nabíječka se tak hodí spíše pro někoho, jehož povolání ho na většinu dne poutá za volant, či pro někoho, kdo často jezdí dálkové trasy a nerad neustále připojuje kabely k telefonu.

Rozměry 95x67x47,5 mm
Hmotnost 129g
Obsah balení Mophie Charge Force Vent Mount, Mophie Car Charger nabíječka do cigaretové zásuvky, micro USB kabel

Závěr

Nabíjecí příslušenství od Mophie je bezesporu velmi zajímavé a důmyslné. Cílová kategorie uživatelů je však velmi úzká, jelikož používání těžkého krytu Juice Pack například v kombinaci s pomalu nabíjecí bezdrátovou autonabíječkou je spíše nepraktické. Pokud si však myslíte, že se řadíte do cílové skupiny, rozhodně nákup tohoto příslušenství doporučuji.

Vše bylo kvalitně zpracované, integrovaný akumulátor v krytu Juice Pack má být dle Mophie jeden z nejkvalitnějších na trhu a důmyslnost ekosystému příslušenství Mophie mě po dobu testu nepřestala fascinovat.

Mophie však nabízí mnohem více příslušenství a nově i nejen nabíjecího. Jak jsme vás již dříve informovali, Mophie přišlo na trh i s tenkými kryty pro iPhone a smartphony Samsung Galaxy s technologií Charge Force a magnety pro aretaci, což při zachování štíhlého profilu telefonu umožní i na starších iPhonech bez bezdrátového nabíjení nabíjet bezdrátově.

Nabíjecí příslušenství Mophie

8

Celkové hodnocení

8.0/10

Klady

  • Důmyslnost a provedení
  • Aretační magnety
  • Odolnost krytu
  • Jednoduchá instalace
  • Funkce Priority+

Zápory

  • Výřez na 3,5mm jack je moc úzký
  • Pomalé bezdrátové nabíjení
  • Kryt Juice Pack je kluzký
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď