Středa, Červenec 17

NanoPi Neo Plus2 – konkurent pro Raspberry Pi 3

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Malých počítačů ve formě destiček, kterým stačí většinou jen napájecí adaptér, obrazovka a periferie je spousta. Tím nejznámějším z nich je Raspberry Pi 3. Tomu se do cesty postavil další konkurent.

Když se bavíme o konkurenci Raspberry Pi 3, můžeme vycházet z faktu, že některé srovnatelné výrobky nabízí buď větší porci výkonu, nebo menší rozměry. NanoPi Neo Plus2 sází na druhou variantu, přičemž jeho plocha je oproti RPi 3 poloviční (52 × 40 mm).

Výrobce FriendlyARM desku osadil čtyřjádrovým procesorem Allwinner H5 s jádry Cortex-A53 taktovaným na 1,5 GHz a grafickým jádrem Mali 450. To je podpořeno 1GB pamětí RAM. K dispozici je také 8GB interní úložiště. To lze doplnit o microSD kartu. Napájení se provozuje skrze microUSB. Dalšími porty jsou 2 USB 2.0 a jeden port pro gigabitový ethernet. Pro pohodlí konektivity jsou na zařízení vestavěné Wi-Fi a Bluetooth 4.0 přijímače.

Produkt lze sehnat za 25 dolarů, což je 690 Kč po zápočtu poštovného ve výši pěti dolarů. Výrobce nabízí ke stažení systémy Ubuntu Core a Debian NAS. K produktu lze dokoupit i příslušenství. Tím je například 128 × 64px displej, který lze objednat i v kombinaci, ke které dostanete stylový hliníkový box. Jeho cena je 7 dolarů. Za zmínku stojí také 2MPx USB kamera, ke které však bude potřeba Debian. Ta vyjde na 16 dolarů.

zdroj: LinuxGizmos

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď