Pátek, Květen 29

Netflix zkouší, co jeho předplatitelé vydrží. Zvýšil ceny a přidal tarif Ultra

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Za posledních několik let Netflix drobně zvyšoval ceny u svých třech tarifů Basic, Standard a Premium. Nyní však ceny navýšil razantněji, ubral určité výhody stávajících tarifů a přidal tarif Ultra.

Vzhledem k tomu, že Netflix, jak už jsem výše zmiňoval, několikrát navýšil ceny, bylo nyní vhodnější stávající tarify pouze upravit a přidat zbrusu nový, který samozřejmě stojí více. Z tarifů Basic a Standard odstranil možnost sledování až na dvou zařízeních naráz, tato možnost připadla na tarif Premium, který před změnou umožňoval přehrávání až na čtyřech obrazovkách. Tyto změny umožnili vznik nového tarifu ultra, který nyní vyjde na 16,99 eur. Nabízí přehrávání až na čtyřech zařízeních naráz a pouze s ním si můžete vychutnávat 4K video s HDR, které bylo z tarifu Premium také odstraněno. Netflix si však i po ořezání Prémiového tarifu dovolil zdvihnout jeho cenu z 11,99 eur na 13,99 eur.

Aktuální ceny tarifů Netflixu

  • Basic – 7,99 eur, 1 obrazovka, pouze SD kvalita
  • Standard – 10,99 eur, 1 obrazovka, HD kvalita
  • Premium – 13,99 eur, 2 obrazovky, 4K kvalita
  • Ultra – 16,99 eur, 4 obrazovky, 4K HDR kvalita

Aktuálních předplatitelů se zatím změny týkat nemají, Netflix prý pouze zkouší, jak budou zákazníci reagovat a jak si váží služeb, které jednotlivé tarify nabízí.

Zdroj: Engadget

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď