Středa, Duben 8

Niceboy HIVE Sport: Slušná dávka basů pro sportovce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Internetový obchod Kamerov.cz, který na našem trhu nabízí produkty značky Niceboy, nám na test zapůjčil zajímavá bezdrátová sportovní sluchátka HIVE sport.

Ta za svoji cenu nabídnou například ochranu proti potu, vestavěné uchycení za uši, aby při sportu nevypadávala nebo poměrně dlouhou výdrž na jedno nabití, vezmeme-li v potaz hmotnost a rozměry.

Obsah balení

V balení nalezneme vše, co k okamžitému poslechu budeme potřebovat. Kromě sluchátek samotných se níže v balení nachází také dva páry výměnných špuntů, jeden menší a druhý větší. Osobně mi vyhovoval nejvíce ten, který již byl na sluchátkách nasazen.

Dále zde najdeme podrobný návod v češtině a krátký microUSB kabel pro nabíjení sluchátek z počítače či adaptéru od mobilního telefonu.

Prohlídka

Vzhledem k své velikosti mne sluchátka překvapila především svou hmotností, kterou však výrobce nikde neuvádí. Krátký kabel, který je určený na umístění za krk je přerušen opravdu malou řídící jednotkou.

Do ní se podařilo výrobci vměsnat microUSB konektor pro nabíjení, malou indikační LED diodu, mikrofon pro vyřizování handsfree hovorů a tři ovládací tlačítka, které slouží pro regulaci hlasitosti, zapínání či vypínání sluchátek a ovládání přehrávané hudby.

Na obou koncích modrého kabelu se poté nachází sluchátka samotná. Disponují velkým 11mm měničem a velkými „pacičkami“, které si umístíte za ucho. Nasazování sluchátek bylo obtížnější, avšak při běhu či cvičení v posilovně jsem ocenil, že ani na stroji, kde jsem cvičil s hlavou vzhůru nohama, se sluchátka ani nehnula.

Kvalita zvuku

Jak jsem již výše zmiňoval, sluchátka disponují dvěma 11mm měniči, které nabízejí nadprůměrnou hlasitost a především podání basů. Při sportování jsem si naprosto užíval opravdu věrné podání basové složky jakéhokoli žánru muziky i při zachování kvalitního projevu výšek a středů. Líbilo se mi, že sluchátka hrála překvapivě dobře i bez jakéhokoli ladění v ekvalizéru, na které jsem u konkurenčních sluchátek v této cenové kategorii zvyklý.

Velmi chválím i za integraci zvukového bluetooth čipu CSR od zavedené společnosti Qualcomm. Sluchátka totiž podporují i kodek aptX, který například Android podporuje až od jeho aktuální verze 8.0 Oreo. To umožní dostat do sluchátek opravdu kvalitní nahrávky bez ztráty detailů.

Pokud tedy rádi při sportování posloucháte rockovou či elektronickou muziku, nebo preferujete mluvené slovo, sluchátka Niceboy HIVE Sport vás za danou cenu opravdu překvapí. Co se týká kvality integrovaného mikrofonu, jako u většiny sluchátek, je průměrná. Na telefonování za běhu rozhodně zapomeňte, pokud jste však v klidném prostředí a řídící panel se vám netře o kůži či oblečení, je mikrofon na vyřízení hovoru naprosto dostačující.

Výdrž na jedno nabití

Přestože je řídící jednotka opravdu maličkatá, výrobce do ní zvládl integrovat akumulátor o kapacitě 110mAh, což se nemusí zdát tolik. Její nabití z nuly na sto trvá někde kolem hodinky až hodinky a půl. Výrobce deklaruje výdrž na jedno nabití až na osm až deset hodin.

Při sportování jsem ale zvyklý si muziku pustit pěkně hlasitě. Při testu výdrže tedy sluchátka vydržela něco kolem šesti až sedmi hodin přehrávání v kuse, což hodnotím jako naprosto dostačující vzhledem k hmotnosti a velikosti sluchátek.

Závěr

Sportovní bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Sport mě opravdu překvapila. Na e-shopu Kamerov.cz, který nám sluchátka zapůjčil, jsou aktuálně v nabídce za cenu 1290kč, což je opravdu skvělá cena za takto kvalitně vypadající a hrající sluchátka.

Oceňuji kvalitu přehrávání, způsob uchycení za uši proti náhodnému vypadnutí a výdrž na jedno nabití. Proto jsem se rozhodl tomuto produktu udělit ocenění TIP redakce TechRevue.cz.

Technické parametry

Bluetooth protokoly

A2DP, AVRCP, HFP, HSP, aptX

Potlačení šumu

Qualcomm CVC6.0

Akumulátor

Li-Ion, 110mAh

Výdrž na jedno nabití

8-10h, při vyšší hlasitosti do 7h

Doba nabíjení

1-1,5h

Frekvenční rozsah

20-20000Hz
Velikost měničů

11m

Ochrana

IPx4 – proti prachu a potu

Verze Bluetooth

4.1

Niceboy HIVE Sport

9.5

Celkové hodnocení

9.5/10

Klady

  • Provedení a vzhled
  • Hmotnost
  • Kvalitní přednes zvuku
  • Ochrana proti potu
  • Cena

Zápory

  • Složitější nasazování na ucho
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď