Pondělí, Únor 24

Niceboy SOUNDair: Pro zvuk všude kolem vás

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niceboy, česká značka známá především díky akčním kamerám, rozšířila svoje portfolio o bezdrátové reproduktory a sluchátka. Otestoval jsem 360° reproduktor SOUNDair, který za cenu 1499kč nabízí slibný výkon, vzhled a funkčnost.

Obsah balení

Pojďme se však tradičně nejdříve podívat do prodejního balení, ve kterém toho však tolik nenalezneme. Nachází se zde, kromě reproduktoru samotného, microUSB kabel pro nabíjení reproduktoru, krátký 3,5mm AUX kabel a nezbytná literatura v podobě návodu.

Prohlídka reproduktoru

Design reproduktoru se dle mého názoru opravdu povedl. Jedná se o stojatý válcový tvar, který je z větší části pokrytý příjemnou látkou. Reproduktor jsem testoval v jeho, prozatím jediné, šedé variantě, která působila opravdu decentně a moderně společně s bílými a modrými prvky. Jeho provedení ho tedy předurčuje do jakékoli domácnosti, kanceláře či na cesty.

Menší nevýhodou této látky je skutečnost, že na ní ulpívají kdejaké nečistoty. Pokud ho tedy chcete zachovat ve stavu nového, doporučuji si na něj pořídit či vyrobit nějaké pouzdro.

Na horní straně, která je určena pro ovládání přehrávání, nalezneme velké šedivé kolečko, jehož otáčením přizpůsobujete hlasitost. Když docílíte maximální hlasitosti, reproduktor na to upozorní přehráním krátkého zvuku. Dále se zde nachází malá dotyková ploška, která slouží k přeskakování skladeb, pozastavení přehrávání či přijetí hovoru. Vše se provádí dotykovými gesty.

V těle reproduktoru se totiž nachází mikrofon, díky kterému můžete vyřizovat hovory i přes reproduktor, bohužel, mě se to při testování nepodařilo. Protistranu jsem slyšel, avšak protistrana mě neslyšela. Je možné, že byla chyba v mém telefonu.

Pod šedivou látkou nalezneme několik reproduktorů, které slibují přehrávání do všech stran kolem reproduktoru. Pokud ho tedy umístíte doprostřed místnosti, zvuk se line všude kolem. Z větší dálky (1-2m) nerozeznáte, že reproduktor sice hraje do všech směrů, ale do jednoho směru hrají spíše výšky, do opačného směru spíše basy. Jak jsem již ale zmiňoval, tuto skutečnost lze rozpoznat pouze při bližším a detailnějším poslechu.

Pod reproduktory se nachází logo výrobce a malá gumová krytka, pod kterou se nachází AUX konektor pro spojení reproduktoru 3,5mm jack kabelem společně s microUSB konektorem pro nabíjení reproduktoru.

 

Na spodní straně se nachází gumová protiskluzová podložka společně se zapínacím/vypínacím tlačítkem. Tím při delším podržení reproduktor zapnete nebo vypnete. Doprovázeno to je dlouhou, až otravnou fanfárou. Celá spodní strana je také vybavena technologií NFC pro rychlé spárování s reproduktorem. Po přiložení telefonu se mi sám zapnul Bluetooth a reproduktor se spároval a spojil s telefonem.

Kvalita přehrávání a výdrž

Výdrž reproduktoru mě osobně velmi překvapila. Přestože výrobce na svém webu zmiňuje výdrž okolo šesti až osmi hodin, mě na 70% hlasitost vydržel přehrávat něco málo přes deset hodin a to jako společník při nikdy nekončícím malování poměrně velkých prostorů, kde se hudba rozléhala hlasitě a překvapil mě i dobrý basový podkres.

Niceboy totiž uvádí, že reproduktor je vybavený jakousi technologí MaxxBass, která má podpořit basový podkres. Při přehrávání jsem se však nemohl zbavit dojmu, že reproduktoru chybí výšky a čisté basy. Nejvíce jsou totiž slyšet středy. To se mi ale po několika úpravách ekvalizéru podařilo vyladit. Mínusem je, že ne každé zařízení disponuje ekvalizérem, typicky smartphony Huawei.

Z reproduktoru dobře zněly moderní písničky z rádia, ale také jsem byl spokojený s rockem. Skladby, kde je důraz na čisté basy a dobré výšky kvůli mluvenému slovu, typicky rap, však kvůli více zdůrazněným středům již nezněly tak dobře. Nabíjení reproduktoru trvalo zhruba tři hodiny.

Párování telefonu přes NFC

Konektivita v podobě Bluetooth 4.1 byla naprosto v pořádku, zvuk byl dostatečně kvalitní a nedocházelo k náhodnému trhání či dlouhým prodlevám. Jedinou menší nevýhodu shledávám pouze v kratším dosahu, díky kterému již hudba chvílemi vypadávala, pokud byl telefon cca 7 metrů od reproduktoru a dále. Testoval jsem již několik reproduktorů, které bez problémů hrály po celém bytě 3+1 i přes zdi.

Závěr

Reproduktor Niceboy soundAIR je zajímavým designovým reproduktorem, který se hodí do každé domácnosti. Za cenu necelých 1500kč se chlubí technologií NFC či 360° zvukem. S reproduktorem jsem při jeho používání neshledal jediný problém. Při přehrávání byl však kladen důraz především na středy a výšky s čistými basy byly poněkud zastřené, což se ale dalo vyladit pomocí ekvalizéru.

Překvapila mě výdrž na jedno nabití, která i při poměrně hlasitém přehrávání byla ve skutečnosti vyšší, než udává výrobce. Díky přehrávání do všech stran se tak reproduktor hodí třeba na zahradní párty, kdy se zvuk line všemi směry.

Technické parametry

Rozměry

173x72x72mm

Hmotnost

300g

Doba nabíjení

cca 3h
Výdrž na jedno nabití

cca 10h

Kapacita integrovaného akumulátoru

2200mAh

Výkon

2x5W

Reproduktor

45mm (v průměru)

Frekvenční rozsah

180-20000Hz
Citlivost

≥75dB

Konektivita

Bluetooth 4.1, 3,5mm jack, microUSB (pouze nabíjení), NFC

Barevná provedení

šedé

Niceboy SOUNDair

8

Celkové hodnocení

8.0/10

Klady

  • Vzhled
  • NFC
  • Konektivita
  • Hlasitost přehrávání
  • 360° zvuk

Zápory

  • Snadno se zašpiní
  • Velký důraz na středy
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď