Pondělí, Únor 24

Nokia 2 – chystaný zástupce nejnižší třídy s pouhým 1GB RAM

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

HMD Global, společnost, která v současnosti vlastní práva na značku Nokia, na trh již uvedla, kromě novodobé Nokie 3310, 3 zástupce střední třídy – Nokii 3, 5 a 6. Nedávno jsme psali o tom, že se chystá i Nokia 8, zástupce high-end třídy smartphonů. Nyní se objevují informace o Nokii 2, která řadu smartphonů doplní z druhé strany. Zařadí se do té nejnižší low-end kategorie.

Zařazení smartphonu bude odpovídat i hardwarová výbava. Telefon by měl nabídnout zatím neznámý čtyřjádrový procesor od Qualcommu na frekvenci 1.27 GHz, 5″ LCD obrazovku a pouhý 1GB operační paměti. Operačním systémem by však měl být Android v aktuální verzi 7.1.1.

Tyto parametry v dnešní době jistě nikoho neohromí. Nokia 2 se slabou výbavu však bude snažit vykompenzovat nízkou cenou, která by měla být nastavena na €100, tedy zhruba 2 600 Kč. Na náš trh by se nová Nokia mohla dostat za cenu nepřesahující 3 000 Kč. Na více informací si však ještě budeme muset počkat, a to až do oficiálního představení modelu.

Zdroj: Pocketnow.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď