Pondělí, Únor 24

Nokia 8110 se vrací – tentokrát v modernější podobě

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nokia, potažmo společnost HMD Global, na právě probíhajícím veletrhu MWC v Barceloně představila novou Nokii 8110. Ano, čtete správně. HMD po legendární Nokii 3310 oživuje i tento legendární telefon s vysouvací konstrukcí, který se na konci 90. let proslavil ve filmu Matrix.

Nová Nokia 8110 svou inspiraci původním modelem z roku 1996 nezapře. Telefon je klasické tlačítkové konstrukce, nechybí ani mechanismus výsuvného krytu chránícího klávesnici, který byl pro původní model typický. Konstrukčně telefon na původní model odkazuje i svou zahnutou konstrukcí, díky které se původnímu modelu přezdívalo „banana phone“ („banánový telefon“). Možná i proto nová Nokia 8110 příchází kromě šedé i ve žluté barevné variantě.

Nová Nokia 8110 se nesnaží zaujmout specifikacemi, kvalitou fotoaparátu a podobně. Míří hlavně na uživatele, kteří si chtějí zavzpomínat na staré časy, ty, kteří potřebují levný, základní telefon na různé večírky atp., nebo na lidi, kteří moderní chytrý telefon nechtějí a nebo jednoduše nevyužijí. Těmto uživatelům telefon nabídne proprietární operační systém KaiOS, pro který budou dostupné základní aplikace jako Facebook, s širší podporou aplikací, kterou nabízí moderní vyspělé mobilní operační systémy, však počítat nemůžeme. Mezi předinstalovanými aplikacemi však nechybí legendární Had. Uvnitř telefonu se nachází dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 205, který doplňuje 512 MB RAM a 4GB vnitřního úložiště. Displej telefonu nabídne rozlišení 240×320 pixelů na úhlopříčce 2,45″.

Z moderních technologií nechybí podpora WiFi a dokonce ani 4G s funkcí hotspotu. Hlavní fotoaparát má rozlišení pouhé 2MPx, jedná se tedy opravdu pouze o základní snímač, který svou kvalitou nikoho neslní. Fotoaparátu však nechybí LED dioda pro přisvětlení.

Baterie o kapacitě 1500 mAh telefonu poskytne výdrž až 25 dní ve stand-by režimu, 48 hodin přerávání hudby, nebo až 7 hodin telefonování v režimu VoLTE.

Nová Nokia 8110 bude dostupná v průběhu května, a to za cenu 79 eur, v přepočtu přibližně 2000 Kč. Dostupnost telefonu pro český trh zatím nebyla oficiálně potvrzena, je však pravděpodobné, že se na náš trh telefon po vzoru nové Nokie 3310 dostane také.

Zdroj: cnet.com, cs.wikipedia.org, theverge.com, gsmarena.com, Nokia.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď